Mocne poniedziałki - "Świnie w twoim życiu!"

Autor: Redaktor serwisu

o. Remigiusz Recław SJ - "Świnie w twoim życiu"

.

Dim lights Embed Embed this video on your site

.

 

   

Mocne Poniedziałki - "Zawsze można lepiej!"

Autor: Redaktor serwisu

o. Paweł Sawiak SJ


Dim lights Embed Embed this video on your site

.

 

Więcej: Mocne Poniedziałki - "Zawsze można lepiej!"

   

Mocne Poniedziałki - "Wypuść Jezusa z domu!"

Autor: Redaktor serwisu

Czym w naszym życiu jest Genezaret, a czym jest Nazaret i skąd jest kontrast pomiędzy tymi dwoma miejscami.

.

Dim lights Embed Embed this video on your site

   

Kalendarz wyjazdów drużyny SOS dla wspólnot znajdziesz tutaj - kliknij.

   

6 lat SOSu - podsumowanie

Autor: Administrator

Poniższa mapa podsumowuje sześć lat ekipy SOS dla wspólnot. Prowadziliśmy wszelkiego rodzaju pomoc dla wspólnot - od pomocy w wybraniu lidera i odnalezienia misji wspólnoty po dłuższe rekolekcje. Szkolenia, warsztaty - co tylko potrzebne. Byliśmy już w bardzo wielu miejscach. Dziękujemy za Wasze zaproszenia!

 

Więcej: 6 lat SOSu - podsumowanie

   

Bunt na pokładzie

Autor: Michał Frąckowicz

Co robić, kiedy twoje ufne i pogodne dziecko z dnia na dzień staje się kimś zupełnie obcym? Zamiast uśmiechu, radości, dobrych relacji – pojawia się oschłość, brak zainteresowania nauką czy wspólną modlitwą. Znajomi stają się ważniejsi od rodziny. Dziecięcy pokój przypomina pole bitwy. A kolejne próby nawiązania kontaktu z dzieckiem – skutkują pogłębiającym się poczuciem twojej klęski jako rodzica i katolika…

Więcej: Bunt na pokładzie

   

Pan jest z tobą, dzielny wojowniku

Autor: Krzysztof Nowicki

Dzięki postaci Gedeona Bóg ośmielił mnie do tego, bym uwierzył w Jego moc we mnie, i do podjęcia wyzwania, bym wyruszył w drogę. Pan w każdym z nas widzi wojownika.

Więcej: Pan jest z tobą, dzielny wojowniku

   

Szukanie ścieżek Boga

Autor: świadectwo Anny

I opowiedział im następującą przypowieść: «Pewien człowiek miał zasadzony w swojej winnicy figowiec; przyszedł i szukał na nim owoców, ale nie znalazł. Rzekł więc do ogrodnika: ,,Oto już trzy lata, odkąd przychodzę i szukam owocu na tym figowcu, a nie znajduję. Wytnij go, po co jeszcze ziemię wyjaławia?” Lecz on mu odpowiedział: ,,Panie, jeszcze na ten rok go pozostaw, aż okopię go i obłożę nawozem; i może wyda owoc. A jeśli nie, w przyszłości możesz go wyciąć.” » (Łk 13, 6-9)

Więcej: Szukanie ścieżek Boga

   

Wciąż ciężko mi zgiąć kolana

Autor: świadectwo Dariusza

Dawnego smaku modlitwy jeszcze nie odnalazłem. Nie czuję bliskości Boga, nadal ciężko mi odnaleźć się w Kościele. Ale codziennie wieczorem modlę się z moim trzyipółletnim synem – i wtedy czuję się wolny i wdzięczny. Ta krótka chwila to moje największe osiągnięcie od lat. Wspólna trzeźwa modlitwa z dzieckiem, które mnie kocha, jest dla mnie niepojętym darem Boga.

Więcej: Wciąż ciężko mi zgiąć kolana

   

Ciągle aktualne zaproszenie, czyli ...

Autor: Michał Frąckowicz

Dzieje Apostolskie nazywane są też „Ewangelią Ducha Świętego”. Opowiadają o tym, jak mała grupka – jeszcze trochę zastraszonych, jeszcze niepewnych, ale już umocnionych faktem zmartwychwstania Jezusa apostołów – rozrasta się po zesłaniu Ducha Świętego w potężny, choć niepozbawiony problemów Kościół.

 

Więcej: Ciągle aktualne zaproszenie, czyli ...

   

Strona 1 z 4