Chorować, czy modlić się o uzdrowienie?

Autor: Marcin Zieliński

Jak modlić się o uzdrowienie? Co robić, gdy ono nie przychodzi? Czy cierpienie jest nam potrzebne? Krzyż, wdzięczność, wytrwała modlitwa, błogosławieństwo, wierność… to tematy najnowszej książki Marcina Zielińskiego, zatytułowanej Między cierpieniem a uzdrowieniem.

Więcej: Chorować, czy modlić się o uzdrowienie?

 

Proroctwo - nawigacja i system ostrzegania

Autor: Hanna Szalińska

Pewna kobieta staranowała swoim samochodem ludzi na chodniku i wjechała w szklaną witrynę sklepową. Na pytanie, dlaczego to zrobiła, odpowiedziała: „Tak kazał mi GPS”. No cóż, GPS-a nie wystarczy mieć, trzeba jeszcze umieć z niego korzystać… A co mają ze sobą wspólnego: proroctwo, GPS i AWACS? Aby na to pytanie odpowiedzieć, trzeba wiedzieć, czym jest AWACS. Bo zakładam, że o proroctwie już nieco wiesz, a GPS-a masz w telefonie.

Więcej: Proroctwo - nawigacja i system ostrzegania

   

Uzdrowienie jest wolą Bożą

Autor: Mary Healy

Mary Healy jest międzynarodowym mówcą charyzmatycznym, a jej pasją jest Pismo Święte, ewangelizacja, uzdrowienie oraz życie duchowe.  W dniach 9-10 lutego br. będzie głównym mówcą Forum Charyzmatycznego w Łodzi, więc uprzedzając to wydarzenie, „Szum z Nieba” przesłał jej kilka pytań.

Więcej: Uzdrowienie jest wolą Bożą

   

Jak zacząć modlić się językami?

Autor: Remigiusz Recław SJ

Dim lights Embed Embed this video on your site

 

 

   

Modlitwa wstawiennicza - słowo moje, czy od Boga?

Autor: Marek Witkowski

W naszych wspólnotach i poza nimi często podejmujemy modlitwę wstawienniczą. Modlimy się w różnych intencjach, ale zawsze towarzyszy temu posługiwanie charyzmatami, słowem poznania, proroctwem czy innymi odkryciami Bożej rzeczywistości. Czy będzie to modlitwa o uzdrowienie, uwolnienie, rozeznanie jakiejś decyzji – padają na niej słowa przekazywane modlącym się od Boga. Lub przynajmniej tak nam się wydaje, że od Boga. Jak więc rozróżnić, czy to, co słyszę, naprawdę pochodzi od Niego?

Więcej: Modlitwa wstawiennicza - słowo moje, czy od Boga?

   

Twój autorytet w Chrystusie

Autor: Marcin Zieliński

Pan Bóg potrzebuje ludzi, którzy powiedzą Mu: „Jestem gotowy. Oddaję Ci siebie, zrób ze mną, co zechcesz”. Idzie czas wielkiego duchowego przyspieszenia – świadectwa, które słyszymy na spotkaniach modlitewnych i to, co Pan Bóg robi z ludźmi, jest niezwykłe. A Bóg nadal potrzebuje rąk do pracy. Jednak to, co robisz dla Boga, nigdy nie może stać się dla ciebie ważniejsze niż to, kim w Nim jesteś.

Więcej: Twój autorytet w Chrystusie

   

Moc modlitwy uzdrowienia

Autor: Damian Stayne

W opowieści o uzdrowieniu córki Jaira (por. Mk 5,35-42), gdy Jezus przybywa na miejsce, dziewczynka już nie żyje. On jednak mówi: „Dziecko nie umarło, tylko śpi” (Mk 5,39).

Gdy prowadziłem w Polsce konferencję szkoleniową, jeden z organizatorów podszedł do mnie dość zaniepokojony. Wyjaśnił, że pewna kobieta, która przyjechała na konferencję, pyta, czy mógłbym pojechać do szpitala, w którym leży jej siedemnastoletni syn.

 

Więcej: Moc modlitwy uzdrowienia

   

Posługa uwolnienia

Autor: Komisja Doktrynalna ICCRS

Komisja Doktrynalna ICCRS (Międzynarodowych Służb Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej) w Watykanie wydała w tym roku dokument zatytułowany Posługa uwolnienia. Dokument ten wyraźnie potwierdza, że model modlitwy pięciu kluczy, który przyjęliśmy za obowiązujący w polskich Domach Miłosierdzia, jest pod każdym względem zgodny z wytycznymi zatwierdzonymi przez Kongregację Nauki Wiary. Oto fragmenty tego dokumentu.

Więcej: Posługa uwolnienia

   

Czy Bóg każdego uzdrawia?

Autor: Redaktor serwisu

Dim lights Embed Embed this video on your site

   

Moc uzdrowienia - Damian Stayne

Autor: Redaktor serwisu

Dim lights Embed Embed this video on your site

   

Charyzmatyczne kapłaństwo

Autor: o. Paweł Sawiak SJ

Wśród księży w Polsce i za granicą często słyszy się następujące wypowiedzi: „ja nie jestem charyzmatykiem, jestem powołany do Neokatechumenatu”; „charyzmaty to nie moja duchowość”; „charyzmatycy są ekscentryczni, ja jestem spokojnym człowiekiem”. Ponieważ jestem księdzem o niewielkim doświadczeniu (święcenia przyjąłem zaledwie dwa lata temu), w pewnym momencie zaczęło mnie to nurtować. Kogo mam słuchać? Czy powinienem być charyzmatyczny?

Więcej: Charyzmatyczne kapłaństwo

   

Strona 1 z 12