Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości 

Charyzmat uzdrawiania jest wbudowany w powołanie kapłańskie – Bóg udziela go podczas święceń, ponieważ ksiądz będzie nieustannie posyłany, by uzdrawiać lud Boży. Dramatem jest, gdy kapłan tego nie wie.

s. Briege McKenna OSC

 

Damian Stayne

Damian Stayne - założyciel brytyjskiej wspólnoty kontemplacyjno-charyzmatycznej "Cor Lumen Christi"(Serce i Światło Chrystusa)

Cor Lumen Christi jest katolicką wspólnotą charyzmatyczno-kontemplacyjną stawiającą Eucharystię w centrum swojego życia. Została założona przez Damiana Stayna w 1990 r., obecnie jej siedzibą jest Chertsey w Anglii niedaleko Londynu.

Wspólnota posługuje na całym świecie głosząc słowo, które jest potwierdzane znakami i cudami. Wspólnota działa na prawach papieskich.

Cor Lumen Christi rozwija swoje powołanie na trzy sposoby:

- przez budowanie wspólnot modlitewnych wokół Eucharystii, które są proroczymi znakami Królestwa Bożego,

- poprzez wychodzenie do innych ludzi (zwłaszcza katolików), by zachęcać do życia w intymnej komunii z Bogiem, a przez to umożliwić pełnię życia w Duchu Świętymi, zgodnie z powołaniem otrzymanym na chrzcie św.,

- oraz przez służbę i dzieleniem się z biednymi i potrzebującymi.

 

Więcej na temat wspólnoty znajdziesz na stronie Cor Lumen Christi.

.

 

Damian Stayne był gościem i prowadzącym dwa wydarzenia charyzmatyczne organizowane przez nasze Centrum Mocni w Duchu - w 2017 r. sesja "Moc uzdrowienia" oraz w 2018 r. warsztaty o charyzmatach. Playlista z wszystkimi nagraniami - tutaj!

 

 

 

(zamieszczono 2016-11-14)