Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości 

Największym brakiem apostoła jest lęk. Bo on budzi nieufność do potęgi Mistrza, ściska serce i kurczy gardło. Apostoł już nie wyznaje. Czyż jeszcze jest apostołem? Uczniowie, którzy opuścili Mistrza, już Go nie wyznawali. Dodali odwagi oprawcom.
kard. Stefan Wyszyński (Stoczek Warmiński, 5 października 1954 r.)

 

ks. Marian Piątkowski

W Poznaniu, 3 stycznia 2012 r., zmarł ks. prałat Marian Piątkowski, egzorcysta, kapłan o niezwykłym charyzmacie, który wprowadził do archidiecezji poznańskiej Odnowę w Duchu Świętym. W ostatnich latach ks. Piątkowski koordynował posługę duszpasterską wszystkich polskich egzorcystów. 

Ks. Piątkowskiego do koordynowania środowiskiem polskich egzorcystów wyznaczył Episkopat. Kapłan niechętnie rozmawiał z dziennikarzami. Z nielicznych wypowiedzi jawi się obraz kapłana, który każdego wieczoru czekał na telefony od osób, które nie chcą poddać się szatanowi, a odczuwają jego wpływ. Miesięcznie zgłaszało się do niego ponad 20 osób.

 

- Ludzie są skołatani problemami rodzinnymi i wychowawczymi. Potrzebują ukojenia, modlitewnego wsparcia. Inni słyszą głosy, dziwne hałasy, kroki, chociaż nie są psychicznie chorzy. Są dręczeni i zniewoleni przez szatana - tłumaczył swoją posługę ks. Piątkowski.

 

W 1984 roku ks. Piątkowski został proboszczem w Sanktuarium Maryjnym w Tulcach, a następnie od 1997 roku był rektorem kościoła pw. Najświętszej Krwi Pana Jezusa przy poznańskim Starym Rynku. 

Ks. Piątkowski był też członkiem Komisji Maryjnej przy Konferencji Episkopatu Polski, gdzie blisko współpracował z Prymasem Tysiąclecia, kard. Stefanem Wyszyńskim. 

Od 1958 r. był ojcem duchownym w Arcybiskupim Seminarium Duchownym, a od 1970 r. pełnił funkcję wicerektora seminaryjnego. Przez cały czas był wykładowcą duchowości na Papieskim Wydziale Teologicznym w Poznaniu.

 

Ks. Marian Piątkowski urodził się 14 września 1927 r. w Starkowie koło Wolsztyna. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk abp. Walentego Dymka w 1952 r. w poznańskiej farze. Był wikariuszem w Kościanie i w parafii św. Jana Kantego w Poznaniu. Odbył studia doktoranckie z teologii moralnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

 

Komentarze 

 
#1 Inga Pozorska 2012-01-05 12:30
Bogu niech będą dzięki za Dar jego życia.
Inga