Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 

Trzeba wzbudzić w sobie świadomość decydującej roli, jaką Duch Święty spełnia w rozwoju form liturgicznych oraz w naszym zgłębianiu Boskich tajemnic.
Benedykt XVI

Adhortacja Apostolska Sacramentum Caritatis
(22 II 2007) 

o. Jose Maniparambil

o. Jose ManiparambilOjciec Jose Antonio Maniparambil urodził się w 1964 roku w Parapukkarze, jako siódmy syn Anthony’ego i Mariyam. Jest księdzem katolickim diecezji Irinjalakuda w stanie Kerala. Uzyskał tytuł doktora nauk biblijnych na Papieskim Instytucie św. Piotra w Bangalore. Obecnie jest profesorem biblistyki w Teras Vidyapeetha w Bangalore, prowadzi seminarium z teologii kontekstualnej i misyjnej.

W ostatnim czasie gościł w Polsce – zapraszany przez parafie i wspólnoty charyzmatyczne do poprowadzenia rekolekcji ewangelizacyjnych lub innych rekolekcji związanych ze Słowem Bożym. Był Gościem m.in. w Chojnicach (28-30.04.2011r.), Dźwirzynie (1-3.05.2011r.) i Toruniu (28-30.05.2011r.).

 

Jako profesor biblistyki pracował w Papieskim Seminarium św. Piotra w Bangalore i Ephrem Theological College w Indiacha, a także Salvatoriańskim Instytucie Filozofii i Teologii w Morogoro w Tanzanii w Afryce wschodniej. Prowadzi różne kursy duchowości biblijnej w Indyjskim Instytucie Duchowości w Bangalore oraz Dhyanasadhana w Mysore, Ryshivana w Mangalore. Niektórzy księża i siostry zakonne prowadzą pod jego kierunkiem badania do prac magisterskich. Ojciec Jose otrzymał nagrodę przyznawaną przez Konferencję Episkopatu Kerali dla wyróżniających się młodych studentów biblistyki oraz nagrody za wybitne opracowanie na temat Ewangelii wg św. Marka.

 

O. Jose Maniparambil głosi rekolekcje i konferencje dla księży, sióstr zakonnych oraz dla świeckich w Indiach i za granicą, m.in. w Ulm i Berlinie w Niemczech (2008, 2009), Paryżu i Annecy we Francji (2007, 2009), Valladolid w Hiszpanii (2007), Wiedniu w Austrii (2007, 2008) i w prawie wszystkich stanach Indii. Prowadził międzynarodowe seminarium Młodzieży Jezusa we Włoszech (2007). Napisał 7 książek po angielsku i 45 książek w języku malayalam. Część z nich została przetłumaczona na jezyk tamilski, francuski, niemiecki i polski.
Jest on też dyrektorem i założycielem Biblia Publications - wydawnictw promujących książki biblijne, eklezjologiczne i o duchowości (www.biblia.in). Wziął udział w filmie "Nurunguvettangal" ('klejnoty światła'), wybranym na Festiwal Filmowy w Niepokalanowie.

 

Polecamy szczególnie dla małżeństw jedną z jego książek wydaną w języku polskim pt. „Pocałunek złożony na duszy”. Jest ona radosną refleksją nad chrześcijańskim małżeństwem, jakie wymarzył sobie Bóg. Dowiemy się także jak jest ono opisane w Piśmie Świętym. Przeczytamy tu też o psychologii i genetyce – wiedza z tych dziedzin może pomóc małżonkom w spełnianiu Bożych i własnych marzeń.

Dla par zmagających się z problemami, autor zamieścił przykłady rozwiązywania rodzinnych dylematów. Praktyczne wskazówki z pewnością pomogą czytelnikom w budowaniu szczęśliwego związku.

 

 

  o. Jose Maniparambil "Pocałunek złożony na duszy" - książka dla małżeństw

  Więcej - kliknij tutaj