Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 

W ewangelizacji nie rezygnuje się z nikogo, nie okazuje się niechęci nikomu, pogardy nikomu, odwetu nawet nieprzyjaciołom – nigdy policzka lewego nie szczędzi się, chociaż się dostało w prawy. Nie pokazuje się zębów nikomu, nie wpada się w jakiś nastrój złości, gniewu, niecierpliwości. To jest droga trudna, bo to jest też droga krzyżowa. To jest krzyżowa droga, ale zbawcza.

kard. Stefan Wyszyński (Choszczówka, 8.05.1975)

 

Patti Gallagher Mansfield

Patti MansfieldPatti Mansfield (z panieńskiego Gallagher) uczestniczyła w wylaniu Ducha Świętego w lutym 1967r. w Duquesne, które nazywamy początkiem Odnowy Charyzmatycznej w Kościele Katolickim. Od samego początku Odnowy posługuje wieloma charyzmatami. Wśród nich bardzo mocno wybija się charyzmat nauczania. Jej świadectwo życia było wielokrotnie publikowane na każdym kontynencie świata. Głosi rekolekcje dla świeckich i dla kapłanów na całym świecie. Jest częstym gościem programów telewizyjnych i radiowych. 

 

Patti była gościem XI Forum Charyzmatycznego w Łodzi, w dniach 30 IX - 2 X 2011 r.  Więcej - kliknij tutaj.

 

Patti jest autorką kilku książek, w tym: Głoście Jego cudaDramatyczny Początek Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej z przedmową kardynała Suenens’a i Magnificat. Refleksje matki o Maryi. Wydała też wiele płyt CD z nauczaniem i konferencjami.

  

Mąż Patti, Al, jest koordynatorem Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej w Nowym Orleanie (Luizjana). Mają czwórkę dorosłych dzieci i pięcioro wnucząt. Patti i Al posługują razem w grupie pastoralnej, prowadząc cotygodniowe spotkania modlitewne oraz głoszą Katolickie Konferencje Charyzmatyczne. Państwo Mansfields razem z Ks. Arcybiskupem Nowego Orleanu, otrzymali za swoją służbę w Kościele dla Odnowy Charyzmatycznej papieski medal Pro Ecclesia et Pontifice (Dla Kościoła i Papieża). 

 

Image

W 2006r. w wigilię Zesłania Ducha Świętego, na Placu Św. Piotra w Rzymie, Patti, wydelegowana przez Papieską Radę ds. Świeckich, złożyła podziękowanie papieżowi Benedyktowi XVI w imieniu wszystkich ruchów kościelnych i nowych wspólnot, przed publicznością liczącą 400.000 ludzi. Głosiła też Międzynarodowe Rekolekcje dla kapłanów w Ars, w Roku Kapłańskim, na zaproszenie Kongregacji ds. Duchowieństwa.
 

 

 

 

 

Pozycje książkowe Patti dostępne w naszym Wydawnictwie, to: "Matka oczami matki. Magnifikat" oraz "Świętość w zasięgu ręki". Więcej - kliknij tutaj.