Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Trzeba wzbudzić w sobie świadomość decydującej roli, jaką Duch Święty spełnia w rozwoju form liturgicznych oraz w naszym zgłębianiu Boskich tajemnic.
Benedykt XVI

Adhortacja Apostolska Sacramentum Caritatis
(22 II 2007) 

Przyjedziemy do Twojej wspólnoty!

Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym rozpoczął nową działalność. Jeśli Wasza wspólnota boryka się z trudnościami i potrzebuje pomocy z zewnątrz – jesteśmy gotowi do współpracy!

 

OFERUJEMY:

• SEMINARIUM ODNOWY ŻYCIA W DUCHU ŚWIĘTYM ORAZ MODLITWĘ O UZDROWIENIE I WYLANIE DARÓW DUCHA ŚWIĘTEGO

• REKOLEKCJE TEMATYCZNE ZWIĄZANE Z AKTUALNYMI POTRZEBAMI LUB PROBLEMAMI WSPÓLNOTY

• WARSZTATY EWANGELIZACYJNO-FORMACYJNE

• KONFERENCJE NA TEMAT:

– JAK ROZEZNAWAĆ I POSŁUGIWAĆ CHARYZMATAMI?

– JAK KORZYSTAĆ Z REGUŁ ROZEZNAWANIA DUCHOWEGO W TEORII I PRAKTYCE?

– JAK PRZYGOTOWAĆ I POPROWADZIĆ SPOTKANIE MODLITEWNE W GRUPIE ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM?

– JAK MÓWIĆ DOBRE ŚWIADECTWA?

– CZYM JEST POSŁUGA MODLITWĄ O UWOLNIENIE?

-  JAK PODJĄĆ POSŁUGĘ NA MSZACH ŚWIĘTYCH W INTENCJI UZDROWIENIA?

 

SZUKACIE RECEPTY NA ZGODĘ WE WSPÓLNOCIE?

Jedną z najczęstszych przyczyn konfliktów między wspólnotami i wewnątrz nich są poglądy na temat praktykowania pobożności. Jedni wywodzą się ze środowisk konserwatywnych, inni z liberalnych. Problem pojawia się wtedy, gdy jedni drugim zaczynają udowadniać, że czegoś nie powinni robić, bo… jest to sprzeczne z Prawem Bożym. Jak sobie z tym radzić?

 

W JAKIM KIERUNKU PROWADZIĆ WSPÓLNOTĘ?

Aby być dobrym liderem lub animatorem, trzeba mieć wizję. Lider musi wiedzieć, w jakim kierunku prowadzić grupę. Jeśli tego kierunku nie ma, wspólnota prędzej czy później zacznie dryfować. A czy Wasza wspólnota ma jasno określoną misję?

 

CZY JESTEŚCIE TWÓRCZY W DZIAŁANIU?

Większość wspólnot musi znaleźć swoje miejsce w apostolskim działaniu życia Kościoła Bożego. Ludzie są dzisiaj głodni Boga. Kto ma im Go przynieść, jeśli nie Wy? Dlatego przyszedł czas, aby ożywić posługę w naszych wspólnotach. Pamiętajcie, że inni na Was czekają!

 

JAK RADZIĆ SOBIE Z WYPALENIEM?

Gdy otwieramy się na Ducha Świętego i otrzymujemy Jego namaszczenie – to zwykle zaczynamy służyć darami charyzmatycznymi. A wówczas zaczyna nas otaczać mnóstwo potrzebujących ludzi. W końcu potrzeby innych zaczynają nas przytłaczać i nie mamy czasu na nic innego. Czy tak da się długo wytrzymać?

 

WYBORY LIDERA W ODNOWIE

Wyboru lidera w grupie dokonuje się najczęściej w dwóch wypadkach. Po pierwsze, gdy jakaś grupa rozrosła się na tyle, że trzeba zacząć dzielić się zadaniami. Potrzeba wówczas kogoś, kto stanąłby na jej czele. Drugim powodem wybierania osoby odpowiedzialnej za grupę jest ustąpienie poprzedniego lidera. Ale kogo wybrać?! No i jak to zrobić? Ile lat jedna osoba może pełnić taką funkcję?

 

JEŚLI SZUKACIE ODPOWIEDZI NA TE LUB INNE PYTANIA – MOŻEMY WAM POMÓC.

 

Osoba odpowiedzialna: MICHAŁ FRĄCKOWICZ

KONTAKT Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

tel. +48 601 88 66 41