Rekolekcje internetowe dla wspólnot (rok 2009)

ImageDrugie  rekolekcje internetowe dla wspólnot poprowadzimy w pierwszej połowie stycznia 2009 r. Po pierwszych rekolekcjach mieliśmy dużo pozytywnych głosów. Okazało się, że jest to bardzo dobra i prosta metoda przeprowadzenia formacji duchowej we wspólnocie. Dlatego też zachęcamy grupy, które brały udział w rekolekcjach rok temu, aby nie tylko same podjęły rekolekcje w roku 2009, ale by też zachęciły swoich koordynatorów w diecezji do poinformowania wszystkich wspólnot o tym wydarzeniu. Rekolekcje będą dotyczyły misji wspólnoty i tak też je zatytułowaliśmy: „Misja wspólnoty”.

 

Metoda rekolekcji będzie podobna do tej, którą zaproponowaliśmy rok temu. Rekolekcje obejmują weekend 10-11 stycznia 2009 r, (przeznaczony na indywidualną modlitwę w domu – raz dziennie po pół godziny) oraz jedno spotkanie Waszej grupy modlitewnej przed tym weekendem i jedno spotkanie po nim. Wszystko, co jest związane z rekolekcjami, każda wspólnota robi we własnym zakresie = nigdzie nie trzeba wyjeżdżać i nie będzie żadnych dodatkowych kosztów.

 

Jeśli komuś nie pasuje ten termin rekolekcji, może je odprawić w dowolnym innym czasie. Ważne jest tylko zachowanie dynamiki rekolekcji: dwa spotkania grupy modlitewnej + weekend pomiędzy tymi spotkaniami.

 

Materiały potrzebne do rekolekcji internetowych dla wspólnot dostępne są na stronie w tym miejscu (kliknij tutaj). Aby móc je pobrać, konieczne będzie zalogowanie się na naszej stronie. Jeśli ktoś z Was zapomniał swojego hasła lub ma trudności z zalogowaniem się, może skorzystać z formularza kontaktowego na stronie. Nasza strona nie pozwala na logowanie się dwóch użytkowników o tym samym adresie e-mail. A zatem jeśli zapomniałeś hasła, zgłoś nam to i administrator strony wykasuje Twoje konto. Będziesz wówczas mógł założyć sobie nowe konto o tym samym adresie e-mail, co poprzednio.

 

Materiały do rekolekcji to:

1. pierwsza konferencja (ok. 15 min.) na spotkanie modlitewne w formacie: mp3 (aby móc ją puścić we wspólnocie z magnetofonu).

2. dwa wprowadzenia do indywidualnej modlitwy na weekend (dwustronna kartka A4), które należy wydrukować i odbić na ksero. Następnie rozdać wszystkim uczestnikom Waszego spotkania modlitewnego.

3. druga konferencja (ok. 15 min.) na spotkanie modlitewne. Podobnie, w formacie mp3 (aby móc ją puścić we wspólnocie z głośników).

Z modlitwą

o. Remigiusz Recław SJ