Rekolekcje internetowe dla wspólnot (rok 2008)

ImagePierwsze rekolekcje internetowe dla wspólnot zatytułowanych „Wzajemne relacje we wspólnocie” odbyły się w połowie stycznia 2008 r. Wzięło w nich udział ok. 2 tys. osób. Poniżej wyjaśniamy metodę tych rekolekcji. W dalszym ciągu możemy je przeprowadzać w naszych wspólnotach! Zachęcamy!

Rekolekcje obejmują jeden weekend (przeznaczony na indywidualną modlitwę w domu – dwa razy dziennie po pół godziny) oraz jedno spotkanie Waszej grupy modlitewnej przed tym weekendem i jedno spotkanie po nim. Wszystko, co jest związane z rekolekcjami, każda wspólnota robi we własnym zakresie = nigdzie nie trzeba wyjeżdżać i nie będzie żadnych dodatkowych kosztów.


Rekolekcje można odprawiać w dowolnym czasie. Ważne jest tylko zachowanie dynamiki rekolekcji: dwa spotkania grupy modlitewnej + weekend pomiędzy tymi spotkaniami.

Materiały potrzebne do rekolekcji dostępne są dla zalogowanych użytkowników naszej strony. Kliknij tutaj, aby je zobaczyć.

Materiały do rekolekcji to:

1. pierwsza konferencja (ok. 15 min.) na spotkanie modlitewne w dwóch formatach: mp3 (aby móc ją puścić we wspólnocie z głośników) oraz w formacie tekstowym, aby lider lub wyznaczona osoba mogła na podstawie tego tekstu powiedzieć konferencję we wspólnocie.

2. cztery wprowadzenia do indywidualnej modlitwy na weekend (cztery kartki A5), które należy wydrukować i odbić na ksero. Następnie rozdać wszystkim uczestnikom Waszego spotkania modlitewnego.

3. druga konferencja (ok. 15 min.) na spotkanie modlitewne. Podobnie - w dwóch formatach: mp3 (aby móc ją puścić we wspólnocie z głośników) oraz w formacie tekstowym, aby lider lub wyznaczona osoba mogła na podstawie tego tekstu powiedzieć konferencję we wspólnocie.


Kolejne rekolekcje internetowe odbędą się w roku szkolnym 2008/2009.

Z modlitwą

o. Remigiusz Recław SJ