Perkusja na Mszy świętej?

Autor: Redaktor serwisu

Dim lights Embed Embed this video on your site

 

Kwiaty na bagnie

Autor: Joanna Stempień

Jeden Bóg raczy wiedzieć, co kłębi się w sercu i głowie dziecka wzrastającego w rodzinie, w której życie kręci się wokół alkoholu. To jest maksymalna destrukcja. Ciągłe wołanie o miłość, zrozumienie i pomoc…

Więcej: Kwiaty na bagnie

   

Starzec, jakie piękne słowo!

Autor: Don Mario Picchi

Czy zdaliście sobie sprawę, że prawie nie wymawiamy już słowa stary? Może się go boimy. Wszyscy mówią: „Ustąpcie miejsca młodym!”. Reklamy wciąż proponują nam ubrania, podróże, przedstawienia dla osób młodych.

Więcej: Starzec, jakie piękne słowo!

   

Bez domu ale nie bez godności

Autor: Jacek Hajnos

Bezdomność w czasach teraźniejszych nabiera nowego znaczenia, ponieważ prawdziwy dom to nie ściany, ale ludzie. A w naszym konsumpcyjnym, zabieganym świecie mało kto może pochwalić się domem, który wykracza poza to materialne pojęcie…

Więcej: Bez domu ale nie bez godności

   

Labirynty zła

Autor: Robert Tekieli

By „łowienie” ludzi na wędkę zła było skuteczne – trzeba spuścić wodę ze stawu. Wtedy nikt nie będzie miał szans. Tą wodą jest kultura. Przed nią nie ma ucieczki. Jeśli będzie zatruta – każdy tego doświadczy. Ludzie, którzy wchodzą w labirynty zła w dzisiejszych czasach (sekty, okultyzm, spirytyzm, toksyczne style życia), myślą, że są wolni, a nie są.

Więcej: Labirynty zła

   

Porozmawiaj z psychologiem

Autor: Bogdan Kosztyła

Czasem ludzie upatrują w terapii rozwiązania wszystkich swoich problemów, oczekują, że ktoś inny zdejmie im z pleców ciężar ich życia. A z własnym życiem trzeba się ciągle mierzyć, i nikt tego za nas nie zrobi. Z drugiej strony – warto skorzystać z pomocy, gdy trudno z nim sobie poradzić – mówi Bogdan Kosztyła, teolog i psycholog z łódzkiego „Domu Miłosierdzia”.

 

Więcej: Porozmawiaj z psychologiem

   

Uwaga! Alkoholizm

Autor: Monika Szymańska

O zgubnych skutkach alkoholizmu, drodze wyjścia i trudnych decyzjach mówi Monika Szymańska, specjalista terapii uzależnień z Poradni Profilaktyki Uzależnień w Gdyni.

 

Więcej: Uwaga! Alkoholizm

   

Jaka spowiedź zmienia życie?

Autor: o. Maciej Tomaszewski SJ

Kiedy mówimy o warunkach owocnej spowiedzi, to zwykle myślimy o pięciu czynnościach, które powinna zrealizować osoba przystępująca do tego sakramentu: rachunek sumienia, żal za grzechy, mocne postanowienie poprawy, szczere wyznanie grzechów oraz zadośćuczynienie Bogu i bliźniemu. Jednak istotą sprawy jest przeżycie spotkania z Jezusem Miłosiernym, bo spowiedź to, innymi słowy, sakrament miłosierdzia.

Więcej: Jaka spowiedź zmienia życie?

   

Zagrożenia New Age

Autor: świadectwo Romka

Nie byłem sobą, ale jakby chodzącą lalką, którą ktoś steruje. Jednak ciągle nie widziałem nic złego, w tym, co robię. Dopiero mój przyjaciel, który wcześniej wyszedł z New Age i zawierzył życie Jezusowi, pokazał mi drugą stronę, której nie byłem świadomy. Zrozumiałem, że to tak, jakbym jadł kanapki, które w środku mają truciznę.

Więcej: Zagrożenia New Age

   

Kursy bioenergoterapii

Autor: świadectwo Renaty

Postrzegałam Kościół przez pryzmat instytucji, hierarchii, polityki – nie podobało mi się to, co widziałam. Wierzyłam, że jeśli Bóg istnieje, to jest Bogiem miłości, a tymczasem wokół mnie tak dużo uwagi poświęcano szatanowi, złu, grzechowi i ciągle mnie straszono piekłem – to też mi się nie podobało. Wiedziałam z lekcji religii, że Bóg jest jeden, dla wszystkich ten sam, więc myślałam sobie, że nie muszę być skazana na Kościół katolicki. Zaczęłam szukać swojej drogi z dala od Jezusa...

Więcej: Kursy bioenergoterapii

   

Proszę powiedzieć coś więcej o śpiewie liturgicznym

Autor: o. Remigiusz Recław SJ

Zapraszamy do obejrzenia obszernego programu na ten temat:

http://www.tvp.pl/lodz/religia/depozyt-wiary/wideo/23012011/3865703

   

Strona 1 z 5