Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

Miłość wymaga, by ewangelizator był pogodny i radosny: Nie może wyglądać jak skwaszony ogórek, musi przezwyciężać siebie, a w momentach ciężkich, gdy już nie możemy dać sobie rady ze sobą i jesteśmy specjalnie trudni dla ludzi, jest jeszcze wyjście: albo się pomodlić, albo iść się przespać. Ale ludziom lepiej w takich sytuacjach na oczy się nie pokazywać, by nie powiedzieli o nas: A to jędza!

kard. Stefan Wyszyński (Warszawa, 6.08.1964)

 

Pokorna modlitwa wstawiennicza

ImageŻona byłego prezydenta Włoch Sandro Pertiniego nie dopuściła Jana Pawła II do umierającego męża i kazała papieżowi modlić się w korytarzu. Papież wykorzystał tę sytuację do modlitwy wstawienniczej za chorego. Informację tę ujawnił papieski fotograf Arturo Mari na łamach włoskiego tygodnika "Chi".

 

94-letni prezydent w ostatnich chwilach swego życia w lutym 1990 roku wyraził pragnienie zobaczenia Jana Pawła II, z którym się przyjaźnił. Na wiadomość o tym papież odwołując zaplanowane wcześniej audiencje natychmiast udał się do rzymskiego szpitala. Tam zaś pojawił się absolutnie nieoczekiwany problem: żona prezydenta nie pozwoliła mu wejść do pokoju ani nawet nie spojrzała na Jana Pawła II.

Ojciec Święty nie nalegał, ale wyjaśnił, że został wezwany przez swego umierającego przyjaciela. Potem widząc, że nic nie da się zrobić, zwrócił się do pani Pertini: "Czy mogę prosić o krzesło? W ten sposób mogę być blisko niego także pozostając na zewnątrz". Żona prezydenta odpowiedziała papieżowi, że może robić, co chce. Papież zaczął się modlić w korytarzu przed drzwiami. Odmówił różaniec i część brewiarza. Na koniec powiedział: - Teraz on już jest spokojny. Wstał z krzesła i wyszedł.

Sandro Pertini (1896-1990) był prezydentem Włoch w latach 1978-1985 i bardzo zaprzyjaźnił się z polskim papieżem. 13 maja 1981 roku, w dniu zamachu na Placu świętego Piotra, udał się natychmiast do kliniki Gemelli, gdzie ciężko ranny Jan Paweł II był operowany. Prezydent towarzyszył również papieżowi podczas jego wypraw w góry.

27.02.2007 PAP, MFi


Polecamy podręcznik odpowiadający na różne pytania i wątpliwości dotyczące modlitwy wstawienniczej. Więcej - kliknij tutaj.