Czy Bóg jest młody?

Autor: br. Grzegorz od Nawiedzenia N.M.P.

O Panu Bogu, nieustannie młodym i twórczym, który objawia się nam w zaskakujący sposób, abyśmy mogli lepiej Go poznać. I o Duchu Świętym, który inicjuje nowe wspólnoty oraz wyposaża nas w charyzmaty, które mają służyć nieustannej odnowie Kościoła.

z br. Grzegorzem od Nawiedzenia N.M.P. (m.in. egzorcystą Archidiecezji Łódzkiej), rozmawia Aleksandra Jakubiak.

Więcej: Czy Bóg jest młody?

 

Jak dobrze przeżyć Adwent?

Autor: o. Zygmunt Kwiatkowski SJ

Dim lights Embed Embed this video on your site

   

Do jakiego kościoła ciągnie młodych

Autor: o. Paweł Sawiak SJ

Odświętnie ubrany tłum czeka na rozpoczęcie liturgii. Monumentalne brzmienie organów rozpoczyna procesję ze świecami, powłóczystymi szatami i dostojeństwem. Organy grzmią, aż trzęsą się kościelne ściany i ławki. Ta podniosła atmosfera powoduje spięcie nie tylko u ceremoniarza odpowiedzialnego za przebieg Eucharystii, ale u każdego, kto na nią przybył. Nagle okazuje się, że nie jest to Msza odprawiana na Wawelu w czasach Jagiellonów, ale kilka dni temu, podczas kościelnej uroczystości w jednej z polskich katedr. Tylko dlaczego nie ma tam młodzieży?

Więcej: Do jakiego kościoła ciągnie młodych

   

Historia figowego listka...

Autor: Elżbieta Wróblewska

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie Adam i Ewa w raju mieli ciuchy? Jakie jest twoje pierwsze skojarzenie? Spróbuj zapamiętać pierwszą myśl i towarzyszące jej odczucie. Po co? Zaraz zobaczysz…

Więcej: Historia figowego listka...

   

Mary Healy - główny gość Forum Charyzmatycznego w lutym 2019 r.

Autor: Redaktor serwisu

Dr Mary Healy od wielu lat jest związana z Odnową Charyzmatyczną, służąc jako przewodnicząca Doktrynalnej Komisji ICCRS w Rzymie. Jest również członkiem Papieskiej Komisji Biblijnej oraz Papieskiej Rady ds. Jedności Chrześcijan.

Profesor w Głównym Seminarium Biblijnym w Detroit. Jest też głównym redaktorem Katolickiego Komentarza Biblijnego i autorką dwóch jego tomów - Ewangelii św. Marka oraz Listu do Hebrajczyków.

Więcej: Mary Healy - główny gość Forum Charyzmatycznego w lutym 2019 r.

   

Zrozumieć Słowo - formacja biblijna społeczności Mocni w Duchu

Autor: Redaktor serwisu

Dim lights Embed Embed this video on your site

 

Więcej: Zrozumieć Słowo - formacja biblijna społeczności Mocni w Duchu

   

Przegapili Boże Narodzenie

Autor: Wojciech Żmudziński SJ

Większość ludzi przegapi w tym roku zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Tak jak przegapili je młodzi i starzy, pobożni i mniej pobożni przed dwoma tysiącami lat. Może ktoś spytać, jak to możliwe, by dzisiaj, wśród tylu reklam, udekorowanych witryn sklepowych i świątecznych zakupów, przegapić Boże Narodzenie? To jest możliwe. Powiem więcej – bardzo powszechne.

 

Więcej: Przegapili Boże Narodzenie

   

Nieść miłość i nadzieję tam, gdzie jej brak

Autor: Wioletta Biała

Bóg stwarzając mnie, dał mi pewną misję – „Nieść nadzieję”. Kiedyś byłam chora na raka, a dzięki uzdrowieniu Bóg zrodził we mnie nadzieję i wiarę w to, że On naprawdę żyje. O leczeniu na onkologii mogę powiedzieć, że były to praktyki w Szkole Miłości Jezusa, a zarazem przygotowanie do pracy z chorymi na raka i ich rodzinami. Dziś pracuję w hospicjum, gdzie często okazuje się, że dzięki obecności wolontariusza, lekarza, pielęgniarki – wraca nadzieja.

Więcej: Nieść miłość i nadzieję tam, gdzie jej brak

   

{Q&A} - Z czego się spowiadać, kiedy nie mam ciężkiego grzechu?

Autor: o. Remigiusz Recław SJ

Dim lights Embed Embed this video on your site

   

Buty dla Jezusa

Autor: ks. bp Konrad Krajewski

Kiedy ojciec święty nominował mnie jałmużnikiem papieskim, powiedział: „Sprzedaj biurko, nie chcę cię widzieć na Watykanie. Idź i szukaj biednych, bo to jest Jezus. To jest czysta Ewangelia: «Byłem nagi, byłem w więzieniu, byłem chory…». I powiem ci, jak masz ich szukać”. A potem w kolejnych dniach dodawał mi „instrukcję obsługi” jałmużnika.

Więcej: Buty dla Jezusa

   

Moje życie bez rąk

Autor: świadectwo Przemka

Mam na imię Przemek, mam 33 lata. W wieku dwudziestu lat miałem wypadek kolejowy – pociąg urwał mi całą rękę i bardzo mocno poturbował drugą. Długo leżałem na torach, zanim ktokolwiek mnie znalazł. To cud, że przeżyłem. Obecnie nie mam dwóch rąk. Niektórzy pytają, dlaczego nie mam tej drugiej – lekarze musieli ją amputować, ponieważ długo leżałem bez żadnej pomocy, więc nie udało jej się odratować.

Więcej: Moje życie bez rąk