Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości 

U ewangelizatora ważną rzeczą jest uszanowanie odmienności drugiego człowieka, aby nie dostosowywać go do siebie, ale siebie do niego: żebyśmy się umieli włączyć w jego sposób reagowania, myślenia, zrozumieć jego potrzeby, jego styl życiowy. Z tego względu osoby zaangażowane w ewangelizację muszą same być wewnętrznie wolne, muszą zerwać łańcuch swoich nastrojów, uprzedzeń, kompleksów i schematów myślenia.

kard. Stefan Wyszyński 

RELACJA - Sylwester z Jezusem w Lublinie!

Zabawa Sylwestrowa z Jezusem? Może być niezapomniana!

Po raz dziesiąty w Lublinie odbył się niepowtarzalny chrześcijański sylwester — „Noc Chwały”. Uczestnicy przybyli z wielu wspólnot, z Polski i Europy. Tę niezapomnianą noc świętowali w rodzinnej i uroczystej atmosferze.

 

 

Jestem w tym roku na Nocy Chwały z całą rodziną. Jest to dla nas wyjątkowy czas, który możemy spędzić z ludźmi kochającymi Boga. Wspólnie możemy uwielbić naszego Ojca, dziękując za to, co uczynił, w naszym życiu przez ten rok — usłyszeliśmy od Huberta.

Wieczór rozpoczął się od przywitania gości i dziękczynnej Eucharystii, po której nastąpiła uroczysta kolacja. Nie obyło się bez podsumowania minionego roku przez duszpasterza Armii Dzieci ks. dr hab. Sławomir Pawłowskiego oraz liderki wspólnoty dr Anny Saj co do ilości wydarzeń ewangelizacyjnych jakie miały miejsce w tym roku.

 

Dostojnie, a zarazem rodzinnie. Czułem się jak na weselu brata. Nieznajomi podchodzili do mnie i zagadywali, jakbyśmy byli rodziną — opowiadał Jakub, jeden z uczestników. Na pewno będę z nimi w lutym na następnym wydarzeniu — dodał.

W planie znalazło się też kolędowanie, jak i żywiołowe uwielbienie prowadzone przez znany zespół chrześcijański — Armii Dzieci. Dzięki swojej charyzmie w chwalenie Boga muzyką i śpiewem zaangażowali wszystkie pokolenia, nawet tych najstarszych.

.

 

Później swoim świadectwem życia z Bogiem podzielił się wieloletni lider uwielbienia, posługujący z USA — Danny Steyne.

Porwano mi dwie córki. Przez 6 lat nie miałem z nimi żadnego kontaktu. W ich poszukiwanie zaangażowało się FBI oraz znajomi. Był to najtrudniejszy okres mego życia. — opowiadał Danny Steyne.

Wspomniał, że towarzyszyło mu wtedy uczucie zgorzknienia, gniewu i złości w stosunku do oprawców. Danny zaświadczył o tym, jak w niesamowity sposób Bóg przeprowadził go przez ten czas. Dodatkowo nauczył go, jak przebaczać. Podczas jednej z modlitw Bóg zapewnił go o tym, że jego córki powrócą do niego całe i zdrowe.

Gdy pewnego ranka otrzymałem informację z posterunku, że córki zostały odnalezione, moje serce wypełniła ogromna radość i wdzięczność Bogu. On naprawdę troszczy się o nas — podsumował gość specjalny Nocy Chwały.

 

O północy wzniesiono Toast dla Jezusa, następnie zaczęła się zabawa przy muzyce. Wielu uczestników podkreślało, że był to dla nich niesamowicie owocny czas, który pozwoli im wejść w Nowy Rok z radością i nadzieją.

.

Wideo do pobrania tutaj:

.

Organizatorem wydarzenia był Instytut Ewangelizacji Świata ICPE Misja Polska.

Instytut w najbliższym miesiącu — lutym — organizuje rekolekcje w Lublinie i Kielcach ze znaną katolicką charyzmatyczką Marią Vadią i dr Anną Saj.

Więcej informacji dostępnym jest na stronie http://szkoladucha.pl/

 

 

INFORMACJE PRZED WYDARZENIEM

W Nocy Chwały co roku udział bierze kilkaset osób. W planach wydarzenia jest m.in. msza, bankiet i zabawa "jak w Kanie Galilejskiej".

Co ciekawe, wydarzenie zostało objęte patronatem honorowych Metropolity Lubelskiego Arcybiskupa Stanisław Budzik.

- Jak ktoś raz doświadczy Bożej obecności, to nie będzie już więcej zainteresowany klubami. Po takim doświadczeniu, kluby po prostu robią się nudne – zapewnia Michał Saj, manager zespołu muzycznego Armii Dzieci, która wystąpi na Nocy Chwały.

 

„Chrześcijański Sylwester” rozpocznie się 31 grudnia o godz. 18.30 na auli Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego. – Planujemy uroczystą Eucharystię i świąteczny bankiet, który rozpocznie się ok. godz. 20:30. Później będzie świadectwo. Gość – nasz przyjaciel ze Stanów Zjednoczonych Danny Steyne opowie o swoim życiu. O północy uczestnicy wzniosą toast, żeby uczcić Jezusa Chrystusa. - Na szczęście alkohol nie jest do tego potrzebny, bo obecność Boża daje nam to, czego alkohol nie jest w stanie – dodaje Saj.

 

Oprócz muzyki na żywo organizatorzy przygotowali też atrakcje dla dzieci. – Zajęcia będą prowadzone dla wszystkich dzieci w poszczególnych grupach wiekowych. W przypadku dzieci nie ma żadnych ograniczeń wiekowych – wspomina Michał Saj.

 

Przed sylwestrem odbędzie się Weekendowa Szkoła Synostwa. Jak piszą organizatorzy szkoły — Bóg jest dobrym Ojcem. Pragnie mieć z nami serdeczną, bliską, rodzinną relację. Relację opartą na wzajemnym zaufaniu i na Jego miłości. Stańmy się jak dzieci Ojca. Czego się spodziewać na takiej szkole? Ekspresyjnego uwielbienia oraz interesujących mówców – dr Anna Saj, Ks. dr hab. Sławomir Pawłowski, Ks. dr hab. Tomasz Szałanda, Danny Steyne.

 

Uczestników obowiązuje strój wieczorowy. Organizator zaprasza do udziału osoby w każdym wieku, singli i rodziców z dziećmi. W związku z dużym zainteresowaniem warto zarezerwować miejsce wcześniej. Zapisy są przyjmowane poprzez stronę internetową www.noc.chwaly.pl do 30 grudnia.

.

.

 

Strona rekolekcji: https://szkoladucha.pl

Zdjęcia: https://drive.google.com/drive/folders/1v50RfY6GIDujUcCZfVVnktTBXl5EW7eS

Relacja z Weekendowych Szkół w Studio Raban TVP1: http://armiadzieci.pl/szkola-wiary-tvp

 


 


.

.

(zamieszczono 2018-12-18)