Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 69 gości 

U ewangelizatora ważną rzeczą jest uszanowanie odmienności drugiego człowieka, aby nie dostosowywać go do siebie, ale siebie do niego: żebyśmy się umieli włączyć w jego sposób reagowania, myślenia, zrozumieć jego potrzeby, jego styl życiowy. Z tego względu osoby zaangażowane w ewangelizację muszą same być wewnętrznie wolne, muszą zerwać łańcuch swoich nastrojów, uprzedzeń, kompleksów i schematów myślenia.

kard. Stefan Wyszyński 

Wyrusz z nami - pielgrzymka pod hasłem Mocni w Duchu!!

XXVI Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka Białystok-Grodno-Wilno. Hasłem tegorocznych rekolekcji w drodze to „Mocni w Duchu”.

16 sierpnia Mszą świętą rozpoczniemy pątniczy szlak, który jest szczególnym czasem i miejscem odnawiania naszej relacji z Bogiem, z Maryją oraz z drugim człowiekiem.

 

Hasło rekolekcji koresponduje z przeżywanym w Kościele rokiem Ducha Świętego. W poznawaniu Trzeciej Osoby Boskiej będzie nam towarzyszyć Jego Niepokalana Oblubienica, Maryja, której Archanioł Gabriel zapowiedział w chwili Zwiastowania, że „zstąpi na nią Duch Święty”.

 

Kto może wziąć udział w pielgrzymce? Każdy.

Odnajdą się na niej osoby, których nie satysfakcjonują w życiu łatwe odpowiedzi. Rekolekcje takie są adresowane do osób poszukujących wiary mocnej jak skała. Charakter pielgrzymki, jej niepowtarzalny klimat i urok sprawia, że szczególnie ludzie młodzi zaczynają inaczej postrzegać Kościół – nie jako urząd, ale jako wspólnotę wiary, w której każdy może odnaleźć swoje twórcze, osobiste miejsce zaangażowania. Trasa pątniczego trudu wiedzie przez trzy państwa: Polskę, Białoruś i Litwę.

Pielgrzymka każdego roku rozpoczyna się 16 sierpnia – uroczystą Mszą św. w białostockiej katedrze o godz. 5.30. Następnie pielgrzymi wyruszają w drogę, by w ciągu 9 dni przejść 300 kilometrów. Do Wilna docierają 24 sierpnia, około godz. 15.00. Po powitaniu odbywa się Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie. Zakończenie pielgrzymki ma miejsce następnego dnia, 25 sierpnia – Mszą św. sprawowaną w katedrze wileńskiej.

 

Zapisy na pielgrzymkę będą trwały od 16 lipca do 3 sierpnia.

Zapisać się można osobiście – w Biurze Pielgrzyma przy parafii Ducha Świętego w Białymstoku (pn-pt w godz. 16.00-19) lub drogą korespondencyjną.

.

Do zobaczenia na trasie!

al. Michał Rogucki

.

 

Więcej szczegółów znajdziemy na stronie internetowej: www.wilenska.bialystok.pl

lub pod numerem telefonu: 579-553-753.

.

.


.

.

(zamieszczono 2018-05-17)