10 przykazań dla młodych!

Autor: Redaktor serwisu

Przykazania Boże są streszczone w jednym - "kochaj Boga cały", bo cały należysz do Niego. Jeśli posłuchasz, to Jezus streszcza przykazania właśnie w tym jednym zdaniu. Tylko cały należąc do Boga będziesz szczęśliwy, poczujesz radość.

Jeżeli należę do Niego cały, to Boga lubię, a wtedy przykazania nie są trudne, ale sprawiają mi radość. Bo jak może być trudno, jeśli jestem z kimś, kogo lubię?

 

Zapraszamy do kolejnych odcinków!

Więcej: 10 przykazań dla młodych!

 

Sesja "Cud Uzdrowienia" - skrót ze spotkania

Autor: Redaktor serwisu

Dim lights Embed Embed this video on your site

   

Chwalcie słudzy Pańscy...

Autor: Redaktor serwisu

Dim lights Embed Embed this video on your site

   

Wyrwany ze szkoły zabijania

Autor: świadectwo Krzysztofa

Kiedy byłem nastolatkiem, miałem marzenie, by założyć rodzinę i spełniać się jako mąż i ojciec. Chciałem być leśniczym, mieć dom w lesie i żyć w lesie, bo uwielbiam przyrodę. Był tylko jeden problem – nie umiałem poprawnie pisać. Robię bardzo dużo błędów, ponieważ mam dysortografię. W tamtych czasach potrafiłem w jednej pracy pisemnej zrobić 20-30 błędów. To była poważna przeszkoda, żebym mógł zdawać egzaminy do Technikum Leśnego, więc zrezygnowałem ze swojego marzenia.

Więcej: Wyrwany ze szkoły zabijania

   

Nasze Anielisko

Autor: Dorota Puchowicz, Olga Kolczyńska

Dwadzieścia lat temu o. Józef Kozłowski SJ wraz z grupą zapalonych młodych nauczycieli i studentów ze wspólnoty „Mocni w Duchu” wpadł na pomysł stworzenia miejsca, do którego mogłyby przychodzić dzieci z rodzin borykających się z problemami materialnymi. Aby dać tym dzieciom szansę na lepszy start życiowy i na poznawanie Pana Boga, należało stworzyć instytucję uprawnioną do takiej pomocy. I tak w grudniu 1992 r. powstało Stowarzyszenie Ewangelizacyjno-Charytatywne „Mocni w Duchu”.

Więcej: Nasze Anielisko

   

Boże Narodzenie... z każdej możliwej strony

Autor: o. Paweł Sawiak SJ

Pomysł na wcielenie się Boga w życie człowieka nie pochodzi od nas, chrześcijan. Wystarczy prześledzić historię ludzkości od jej zarania, a szybko przekonujemy się, że człowiek od zawsze marzył o bliskości ze swoim bogiem i o tym, aby choć któryś z jego synów stał się człowiekiem.

Więcej: Boże Narodzenie... z każdej możliwej strony

   

Moc słowa

Autor: o. Paweł Sawiak SJ

Słowa mają wielką moc. Kiedy mówisz: „kocham cię”, „przepraszam”, „jesteś wspaniała”, „lubię z tobą przebywać”, „jesteś dla mnie ważny”, „jak dobrze, że jesteś”, „dziękuję ci” – rzeczywistość zmienia się nie do poznania, a w twoim rozmówcy i w tobie dotykane są głębiny duszy. Podobnie jak w świecie widzialnym jesteś w stanie coś sprawić (lub czemuś zapobiec)za pomocą dłoni, podobnie w świecie duchowym, tym niewidzialnym, twoje słowa zapalają do działania, zapobiegają załamaniu i zdejmują wielkie ciężary. Jest w nich jakaś siła i moc sprawcza, skoro nie widzisz własnych słów, a jednak sprawiają tak wiele..

fot. a href=httpwww.freepik.comfree-photos-vectorstloTło fotografie designed by Asierromero - Freepik.com

.

 

Więcej: Moc słowa

   

20 lat posługi Ingi jako kierownika zespołu Mocni w Duchu

Autor: Redaktor serwisu

Podczas Forum Charyzmatycznego świętowaliśmy piękny jubileusz zespołu Mocni w Duchu.

.

 

Dim lights Embed Embed this video on your site

Więcej: 20 lat posługi Ingi jako kierownika zespołu Mocni w Duchu

   

Uwielbieniowa Łódź Ratunkowa i poszukiwanie woli Bożej

Autor: o. Remigiusz Recław SJ

Najczęściej Bóg wskazuje kierunek swojej woli przez złożenie w naszym sercu pragnienia. Bazując na tym pragnieniu, jesteśmy zachęcani do kolejnych kroków, czasem bardzo trudnych. Wierne kroczenie za tym, co mówi Bóg, prowadzi do wypełnienia się Jego woli. Pokażę tę drogę na przykładzie powstałych półtora roku temu spotkań dla młodzieży, nazwanych Uwielbieniową Łodzią Ratunkową.

Więcej: Uwielbieniowa Łódź Ratunkowa i poszukiwanie woli Bożej

   

O czym marzy Pan Bóg

Autor: o. Jacek Olczyk SJ

Korzystanie z naszej woli w dużej mierze dotyczy sfery podejmowania decyzji. Ale nie tylko. Nasza wola to także nasze pragnienia i marzenia. Mam wrażenie, że gdy mówimy o woli Pana Boga, wielu ludzi pojmuje ją przede wszystkim jako Jego decyzje, a rzadziej jako Jego pragnienia czy marzenia.

Więcej: O czym marzy Pan Bóg

   

Moc słowa rodziców w życiu dzieci

Autor: Bogdan Kosztyła

W pierwszym okresie życia dziecka rodzic jest dla niego osobą najważniejszą. To on opisuje świat, a ten opis zapada dziecku w pamięć i koduje się, stąd w psychologii mowa o imprintingu (wdrukowaniu, w kodowaniu). My sami, jako dorośli już ludzie, nosimy w sobie wiele z opinii naszych rodziców, które przechowaliśmy w pamięci dlatego, że były pierwsze i bardzo dla nas ważne.

Więcej: Moc słowa rodziców w życiu dzieci

   

Strona 1 z 19