Historia figowego listka...

Autor: Elżbieta Wróblewska

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie Adam i Ewa w raju mieli ciuchy? Jakie jest twoje pierwsze skojarzenie? Spróbuj zapamiętać pierwszą myśl i towarzyszące jej odczucie. Po co? Zaraz zobaczysz…

Więcej: Historia figowego listka...

 

Do jakiego kościoła ciągnie młodych

Autor: o. Paweł Sawiak SJ

Odświętnie ubrany tłum czeka na rozpoczęcie liturgii. Monumentalne brzmienie organów rozpoczyna procesję ze świecami, powłóczystymi szatami i dostojeństwem. Organy grzmią, aż trzęsą się kościelne ściany i ławki. Ta podniosła atmosfera powoduje spięcie nie tylko u ceremoniarza odpowiedzialnego za przebieg Eucharystii, ale u każdego, kto na nią przybył. Nagle okazuje się, że nie jest to Msza odprawiana na Wawelu w czasach Jagiellonów, ale kilka dni temu, podczas kościelnej uroczystości w jednej z polskich katedr. Tylko dlaczego nie ma tam młodzieży?

Więcej: Do jakiego kościoła ciągnie młodych

   

{Q&A} - Czy papież zniesie celibat?

Autor: o. Remigiusz Recław SJ

Dim lights Embed Embed this video on your site

   

Moje życie bez rąk

Autor: świadectwo Przemka

Mam na imię Przemek, mam 33 lata. W wieku dwudziestu lat miałem wypadek kolejowy – pociąg urwał mi całą rękę i bardzo mocno poturbował drugą. Długo leżałem na torach, zanim ktokolwiek mnie znalazł. To cud, że przeżyłem. Obecnie nie mam dwóch rąk. Niektórzy pytają, dlaczego nie mam tej drugiej – lekarze musieli ją amputować, ponieważ długo leżałem bez żadnej pomocy, więc nie udało jej się odratować.

Więcej: Moje życie bez rąk

   

Nieść miłość i nadzieję tam, gdzie jej brak

Autor: Wioletta Biała

Bóg stwarzając mnie, dał mi pewną misję – „Nieść nadzieję”. Kiedyś byłam chora na raka, a dzięki uzdrowieniu Bóg zrodził we mnie nadzieję i wiarę w to, że On naprawdę żyje. O leczeniu na onkologii mogę powiedzieć, że były to praktyki w Szkole Miłości Jezusa, a zarazem przygotowanie do pracy z chorymi na raka i ich rodzinami. Dziś pracuję w hospicjum, gdzie często okazuje się, że dzięki obecności wolontariusza, lekarza, pielęgniarki – wraca nadzieja.

Więcej: Nieść miłość i nadzieję tam, gdzie jej brak

   

Buty dla Jezusa

Autor: ks. bp Konrad Krajewski

Kiedy ojciec święty nominował mnie jałmużnikiem papieskim, powiedział: „Sprzedaj biurko, nie chcę cię widzieć na Watykanie. Idź i szukaj biednych, bo to jest Jezus. To jest czysta Ewangelia: «Byłem nagi, byłem w więzieniu, byłem chory…». I powiem ci, jak masz ich szukać”. A potem w kolejnych dniach dodawał mi „instrukcję obsługi” jałmużnika.

Więcej: Buty dla Jezusa

   

Odkrywanie kobiecości w świetle Maryi

Autor: Inga Pozorska

Dim lights Embed Embed this video on your site

   

Przybądź, Duchu Święty (sekwencja do Ducha Świętego)

Autor: Mocni w Duchu

Dim lights Embed Embed this video on your site

   

Jezus uzdrawia w eucharystii - konferencja nr 6

Autor: o. Remigiusz Recław SJ

Dim lights Embed Embed this video on your site

.

.

Więcej: Jezus uzdrawia w eucharystii - konferencja nr 6

   

Rozeznanie na drodze wiary - konferencja nr 5

Autor: Jarosław Sas

Dim lights Embed Embed this video on your site

.

Więcej: Rozeznanie na drodze wiary - konferencja nr 5

   

Blisko, bliżej... niebezpiecznie?

Autor: Hubert Malinowski

Typ więzi, jaki wytwarzamy w dzieciństwie z najważniejszymi osobami (rodzicami), ma ogromny wpływ na tendencję do tworzenia określonego typu więzi w życiu dorosłym – taki wniosek wyprowadzamy z koncepcji przywiązania J. Bowlby’ego. Relacja, jaką budowali z nami rodzic e, może ułatwiać nam wchodzenie w bliskie związki, w których, pomimo głębokiego przywiązania, zachowujemy zdrową wolność. Może również zostawić w nas skłonność do ustawiania się w postawie emocjonalnej „Zosi Samosi”, która obwieszcza każdemu zbliżającemu się: „nie potrzebuję niczego od ciebie”.

Więcej: Blisko, bliżej... niebezpiecznie?

   

Strona 1 z 24