Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości 

W ewangelizacji nie rezygnuje się z nikogo, nie okazuje się niechęci nikomu, pogardy nikomu, odwetu nawet nieprzyjaciołom – nigdy policzka lewego nie szczędzi się, chociaż się dostało w prawy. Nie pokazuje się zębów nikomu, nie wpada się w jakiś nastrój złości, gniewu, niecierpliwości. To jest droga trudna, bo to jest też droga krzyżowa. To jest krzyżowa droga, ale zbawcza.

kard. Stefan Wyszyński (Choszczówka, 8.05.1975)

 

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie - już niebawem!

Autor: Redaktor serwisu

Dim lights Embed Embed this video on your site

 

Broń serca mego - Mocni w Duchu

Autor: Redaktor serwisu

Dim lights Embed Embed this video on your site

   

Kosiarka czy konewka - ty wybierasz!

Autor: Anna Lasoń-Zygadlewicz

Czy pamiętasz przypowieść o gospodarzu, który obsiał swoje pole dobrym ziarnem, ale w nocy jego wróg dosiał mu kąkol? Gdy zboże wyrosło, chwasty bezczelnie rozkwitły. Gospodarz ma teraz do wyboru: przejść się po polu, pieląc (przy okazji tratując część swojego zboża), albo odpuścić sobie pielenie do żniwa – chwasty też zostaną ścięte i oddzieli się je od ziarna. Wybiera to drugie wyjście. A teraz weź jego przepis i zastosuj do swojego życia wśród ludzi: w domu, we wspólnocie, w pracy lub na studiach.

Więcej: Kosiarka czy konewka - ty wybierasz!

   

UŁR- Chodzić po wodzie umie, uzdrawia bez problemu!

Autor: Redaktor serwisu

Dim lights Embed Embed this video on your site

   

Facet nie gada, ale działa!

Autor: Jacek Grabarczyk

Co facet może wiedzieć o miłosierdziu? Przy czym im więcej o nim się mówi, tym bardziej mam wrażenie, że temat powszednieje i w praktyce życia przestaje odgrywać znaczącą rolę. Poza Jezusem miłosierdzie kojarzy się nam jeszcze ze św. Faustyną, Matką Teresą z Kalkuty i pewnie kilkoma innymi osobami z tytułem „św.” przed imieniem, które podziwia połowa kuli ziemskiej. Ale podziw ten ma tę charakterystyczna cechę, że zwalnia nas z próby naśladowania niedoścignionych ideałów. W końcu – dajcie spokój, co to ja, Matka Teresa jestem? No i mamy pat…

Więcej: Facet nie gada, ale działa!

   

10 przykazań dla młodych!

Autor: Redaktor serwisu

Przykazania Boże są streszczone w jednym - "kochaj Boga cały", bo cały należysz do Niego. Jeśli posłuchasz, to Jezus streszcza przykazania właśnie w tym jednym zdaniu. Tylko cały należąc do Boga będziesz szczęśliwy, poczujesz radość.

Jeżeli należę do Niego cały, to Boga lubię, a wtedy przykazania nie są trudne, ale sprawiają mi radość. Bo jak może być trudno, jeśli jestem z kimś, kogo lubię?

 

Zapraszamy do kolejnych odcinków!

Więcej: 10 przykazań dla młodych!

   

Sesja "Cud Uzdrowienia" - skrót ze spotkania

Autor: Redaktor serwisu

Dim lights Embed Embed this video on your site

   

Chwalcie słudzy Pańscy...

Autor: Redaktor serwisu

Dim lights Embed Embed this video on your site

   

Wyrwany ze szkoły zabijania

Autor: świadectwo Krzysztofa

Kiedy byłem nastolatkiem, miałem marzenie, by założyć rodzinę i spełniać się jako mąż i ojciec. Chciałem być leśniczym, mieć dom w lesie i żyć w lesie, bo uwielbiam przyrodę. Był tylko jeden problem – nie umiałem poprawnie pisać. Robię bardzo dużo błędów, ponieważ mam dysortografię. W tamtych czasach potrafiłem w jednej pracy pisemnej zrobić 20-30 błędów. To była poważna przeszkoda, żebym mógł zdawać egzaminy do Technikum Leśnego, więc zrezygnowałem ze swojego marzenia.

Więcej: Wyrwany ze szkoły zabijania

   

Nasze Anielisko

Autor: Dorota Puchowicz, Olga Kolczyńska

Dwadzieścia lat temu o. Józef Kozłowski SJ wraz z grupą zapalonych młodych nauczycieli i studentów ze wspólnoty „Mocni w Duchu” wpadł na pomysł stworzenia miejsca, do którego mogłyby przychodzić dzieci z rodzin borykających się z problemami materialnymi. Aby dać tym dzieciom szansę na lepszy start życiowy i na poznawanie Pana Boga, należało stworzyć instytucję uprawnioną do takiej pomocy. I tak w grudniu 1992 r. powstało Stowarzyszenie Ewangelizacyjno-Charytatywne „Mocni w Duchu”.

Więcej: Nasze Anielisko

   

Boże Narodzenie... z każdej możliwej strony

Autor: o. Paweł Sawiak SJ

Pomysł na wcielenie się Boga w życie człowieka nie pochodzi od nas, chrześcijan. Wystarczy prześledzić historię ludzkości od jej zarania, a szybko przekonujemy się, że człowiek od zawsze marzył o bliskości ze swoim bogiem i o tym, aby choć któryś z jego synów stał się człowiekiem.

Więcej: Boże Narodzenie... z każdej możliwej strony

   

Strona 1 z 20