Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

W ewangelizacji nie rezygnuje się z nikogo, nie okazuje się niechęci nikomu, pogardy nikomu, odwetu nawet nieprzyjaciołom – nigdy policzka lewego nie szczędzi się, chociaż się dostało w prawy. Nie pokazuje się zębów nikomu, nie wpada się w jakiś nastrój złości, gniewu, niecierpliwości. To jest droga trudna, bo to jest też droga krzyżowa. To jest krzyżowa droga, ale zbawcza.

kard. Stefan Wyszyński (Choszczówka, 8.05.1975)

 

Czas żałoby - jak go przeżyć?

Autor: Michał Borkowski

Dzisiaj odbył się pogrzeb człowieka, który osierocił trójkę dzieci. Byłem w jego domu dzień po śmierci. Rozmawiałem z żoną, trochę z dziećmi. Czasami jestem zapraszany do takich sytuacji. Co może zrobić psycholog w obliczu dramatu? Przede wszystkim być z ludźmi. A czy jest coś mądrego, co wtedy można powiedzieć? Zwykle dorosłym mówię: „Proszę sobie pozwolić na uczucia, które będą się pojawiać. Jeśli będziesz chciała płakać, nie hamuj tego. Jeśli będziesz chciała krzyczeć – krzycz”. Jest to prawda o okresie żałoby, która rządzi się swoimi prawami.

Więcej: Czas żałoby - jak go przeżyć?

 

{Q&A} - Jak często się spowiadać

Autor: Remigiusz Recław SJ

Dim lights Embed Embed this video on your site

Więcej: {Q&A} - Jak często się spowiadać

   

Nowe „Preferencje Apostolskie” dla Towarzystwa Jezusowego

Autor: Redaktor serwisu

Przez prawie dwa lata jezuici na całym świecie dyskutowali, rozeznawali i modlili się, próbując odpowiedzieć na kluczowe pytania: „Do czego wzywa nas obecnie Jezus dźwigający swój krzyż w dzisiejszym świecie? O co prosi nas Kościół? Gdzie jesteśmy najbardziej potrzebni?

Więcej: Nowe „Preferencje Apostolskie” dla Towarzystwa Jezusowego

   

Pompeje i pielgrzymka biegiem!

Autor: Beata Zienczyk

Zdać relację z tej wyprawy, to jak próbować opisać, na czym polega miłość Jezusa. Kto sam jej nie doświadczył – w pełni nie zrozumie. Podobnie i tego, jak to jest, gdy po 2100 km drogi i biegu o każdej porze dnia i nocy, bez względu na pogodę, będąc we wspólnocie 24 h na dobę (łokieć w łokieć), czasem śpiąc na plaży, obok cmentarza lub gdzie się dało, korzystając z toalety w krzakach, jedząc co akurat było – niedomyci, ale bardzo szczęśliwi położyliśmy się krzyżem pod sanktuarium Matki Bożej w Pompejach.

Więcej: Pompeje i pielgrzymka biegiem!

   

Jak wybaczyć zdradę?

Autor: świadectwo OLiwii

Samo słowo „zdrada” jest jak zadra. Jak drzazga wchodząca w serce i głęboko pod skórę. I właśnie to, czego najbardziej się bałam w małżeństwie, stało się moim krzyżem, ale i okazją do spotkania Boga. Moja historia to historia o zdradzie człowieka i o wierności Boga – może ktoś z was odnajdzie w niej światełko nadziei dla siebie. Naszego życia nigdy nie widzimy w całości, przeżywamy jedynie teraźniejszy fragment, który wydaje się bezsensownym cierpieniem. A może okazać się początkiem odnalezienia sensu życia!

Więcej: Jak wybaczyć zdradę?

   

W Chrystusie jesteś zwycięzcą

Autor: Maria Vadia

W Księdze Rodzaju czytamy, że zostaliśmy stworzeni na obraz Boży, nie tak jak cała reszta stworzenia. W dniu swojego chrztu staliśmy się częścią Bożej rodziny, abyśmy byli na ziemi przedstawicielami Boga, ponieważ tutaj mamy rozszerzać Jego królestwo. Bóg dał Adamowi autorytet i władzę, aby ten zarządzał ziemią, a On sam przychodził do ogrodu Eden i spędzał z nim czas. Adam i Ewa mieli z Nim bliską relację. Jednak tego dnia, gdy dali się zwieść szatanowi, wydarzyło się coś strasznego: cała ludzkość wypadła z łaski Bożej i została oddzielona od Niego.

Więcej: W Chrystusie jesteś zwycięzcą

   

Po co nam ekumenizm, skoro mamy pełnię prawdy?

Autor: Remigiusz Recław sJ

Dim lights Embed Embed this video on your site

   

Z Maryją w życie w Duchu Świętym - konferencja nr 10

Autor: Remigiusz Recław sJ

Dim lights Embed Embed this video on your site

.

Więcej: Z Maryją w życie w Duchu Świętym - konferencja nr 10

   

Chodzić w Duchu Świętym - konferencja nr 9

Autor: Paweł Sawiak SJ

Dim lights Embed Embed this video on your site

.

Więcej: Chodzić w Duchu Świętym - konferencja nr 9

   

Obdarowanie w Duchu Świętym - konferencja nr 8

Autor: Paweł Sawiak SJ

Dim lights Embed Embed this video on your site

.

Więcej: Obdarowanie w Duchu Świętym - konferencja nr 8

   

Wspólnota - konferencja nr 7

Autor: Marek Witkowski

 

Dim lights Embed Embed this video on your site

.

 

Więcej: Wspólnota - konferencja nr 7

   

Strona 1 z 26