Nowe „Preferencje Apostolskie” dla Towarzystwa Jezusowego

Autor: Redaktor serwisu

Przez prawie dwa lata jezuici na całym świecie dyskutowali, rozeznawali i modlili się, próbując odpowiedzieć na kluczowe pytania: „Do czego wzywa nas obecnie Jezus dźwigający swój krzyż w dzisiejszym świecie? O co prosi nas Kościół? Gdzie jesteśmy najbardziej potrzebni?

Więcej: Nowe „Preferencje Apostolskie” dla Towarzystwa Jezusowego

 

W Chrystusie jesteś zwycięzcą

Autor: Maria Vadia

W Księdze Rodzaju czytamy, że zostaliśmy stworzeni na obraz Boży, nie tak jak cała reszta stworzenia. W dniu swojego chrztu staliśmy się częścią Bożej rodziny, abyśmy byli na ziemi przedstawicielami Boga, ponieważ tutaj mamy rozszerzać Jego królestwo. Bóg dał Adamowi autorytet i władzę, aby ten zarządzał ziemią, a On sam przychodził do ogrodu Eden i spędzał z nim czas. Adam i Ewa mieli z Nim bliską relację. Jednak tego dnia, gdy dali się zwieść szatanowi, wydarzyło się coś strasznego: cała ludzkość wypadła z łaski Bożej i została oddzielona od Niego.

Więcej: W Chrystusie jesteś zwycięzcą

   

Uzdrowienie jest wolą Bożą

Autor: Mary Healy

Mary Healy jest międzynarodowym mówcą charyzmatycznym, a jej pasją jest Pismo Święte, ewangelizacja, uzdrowienie oraz życie duchowe.  W dniach 9-10 lutego br. będzie głównym mówcą Forum Charyzmatycznego w Łodzi, więc uprzedzając to wydarzenie, „Szum z Nieba” przesłał jej kilka pytań.

Więcej: Uzdrowienie jest wolą Bożą

   

Zrozumieć Słowo - formacja biblijna społeczności Mocni w Duchu

Autor: Redaktor serwisu

Dim lights Embed Embed this video on your site

 

Więcej: Zrozumieć Słowo - formacja biblijna społeczności Mocni w Duchu

   

Pompeje i pielgrzymka biegiem!

Autor: Beata Zienczyk

Zdać relację z tej wyprawy, to jak próbować opisać, na czym polega miłość Jezusa. Kto sam jej nie doświadczył – w pełni nie zrozumie. Podobnie i tego, jak to jest, gdy po 2100 km drogi i biegu o każdej porze dnia i nocy, bez względu na pogodę, będąc we wspólnocie 24 h na dobę (łokieć w łokieć), czasem śpiąc na plaży, obok cmentarza lub gdzie się dało, korzystając z toalety w krzakach, jedząc co akurat było – niedomyci, ale bardzo szczęśliwi położyliśmy się krzyżem pod sanktuarium Matki Bożej w Pompejach.

Więcej: Pompeje i pielgrzymka biegiem!

   

SOS dla beatyfikacji o. Józefa Kozłowskiego SJ!

Autor: Redaktor serwisu

Kochani, jak pewnie wiecie (lub teraz właśnie się dowiadujecie), trwają przygotowania do procesu beatyfikacyjnego o. Józefa (m. in. założyciela zespołu "Mocni w Duchu").

Jedyną, ale bardzo znaczącą przeszkodą jest to, że musimy przepisać ok. 3000 (!) plików audio z jego przemówieniami.

Dlatego każde ręce do pisania są na wagę złota (bez żadnej przesady).

Więcej: SOS dla beatyfikacji o. Józefa Kozłowskiego SJ!

   

Jak wybaczyć zdradę?

Autor: świadectwo OLiwii

Samo słowo „zdrada” jest jak zadra. Jak drzazga wchodząca w serce i głęboko pod skórę. I właśnie to, czego najbardziej się bałam w małżeństwie, stało się moim krzyżem, ale i okazją do spotkania Boga. Moja historia to historia o zdradzie człowieka i o wierności Boga – może ktoś z was odnajdzie w niej światełko nadziei dla siebie. Naszego życia nigdy nie widzimy w całości, przeżywamy jedynie teraźniejszy fragment, który wydaje się bezsensownym cierpieniem. A może okazać się początkiem odnalezienia sensu życia!

Więcej: Jak wybaczyć zdradę?

   

Śmiech przedłuża życie

Autor: Ireneusz Krosny

Od 14 roku życia ćwiczy pantomimę, ale przetrenował swoje ciało także przez Kung-fu i akrobatykę sportową. Jest człowiekiem płynnie łączącym skrajności: absolwent ogniska muzycznego (do dziś świetnie gra na pianinie), magister teologii na KUL-u (pisał komentarze w „Gościu Niedzielnym”), zawód wykonywany: mim. Ireneusz Krosny od 26 lat w najlepszym stylu rozśmiesza Polaków i gromadzi na widowni różne pokolenia. Jego występy cieszą się wielką popularnością w Internecie, a ponieważ język pantomimy jest językiem uniwersalnym – także zagranicą.

Więcej: Śmiech przedłuża życie

   

Błogosławieni ubodzy w duchu

Autor: o. Wojciech Żmudziński SJ

Wsiadłam do autobusu i zajęłam miejsce obok bezdomnego mężczyzny. Śmierdział nieprzeciętnie. Postanowiłam więc przesiąść się. Widząc jednak, że czyta jakąś książkę, zerknęłam mu przez ramię i zobaczyłam tytuł: „Człowiek w poszukiwaniu Boga”.To mnie zaintrygowało.

Więcej: Błogosławieni ubodzy w duchu

   

Alkoholizm - beznadziejna choroba czy choroba z nadzieją?

Autor: Agnieszka Matusiak

Zwykle zaczyna się to tak, że na spotkaniach koleżeńskich pojawia się alkohol. Dwie dziewczyny idą razem na lody i lampkę wina, dwóch chłopaków na piwo „pod parasole” na deptak. Czasami jest to spotkanie na imprezie, gdzie przed i w trakcie „trzeba” się trochę napić, aby poczuć klimat, zdobyć trochę więcej luzu i odwagi. Może jest to czas osiemnastek, kiedy prawie co tydzień jest jakaś impreza z alkoholem, którego wreszcie legalnie można się napić (choć wielu próbowało już wcześniej). Moment, kiedy oficjalnie można się napić, jest momentem przekroczenia ważnego progu w życiu…

Więcej: Alkoholizm - beznadziejna choroba czy choroba z nadzieją?

   

Czy Bóg jest młody?

Autor: br. Grzegorz od Nawiedzenia N.M.P.

O Panu Bogu, nieustannie młodym i twórczym, który objawia się nam w zaskakujący sposób, abyśmy mogli lepiej Go poznać. I o Duchu Świętym, który inicjuje nowe wspólnoty oraz wyposaża nas w charyzmaty, które mają służyć nieustannej odnowie Kościoła.

z br. Grzegorzem od Nawiedzenia N.M.P. (m.in. egzorcystą Archidiecezji Łódzkiej), rozmawia Aleksandra Jakubiak.

Więcej: Czy Bóg jest młody?