o. Raniero Cantalamessa OFMCap

Autor: Redaktor serwisu

o. Raniero Cantalamessa

O. Raniero Cantalamessa OFM cap - włoski teolog katolicki, franciszkanin kapucyn, kaznodzieja Domu Papieskiego.

Będzie gościem najbliższego Forum Charyzmatycznego "Świętymi bądźcie" organizowanego przez Centrum Mocnych w Duchu w dniach 29-30 września br.

Więcej: o. Raniero Cantalamessa OFMCap

 

Przyjaźń (cz.I) - Jeden dodać jeden większe od dwóch!

Autor: o. Jacek Olczyk SJ

Kiedy dwie osoby zaczynają się przyjaźnić, to pojawia się pewna wartość dodana. Mamy do czynienia z czymś większym od sumy tego, co w tę relację wnoszą jej uczestnicy. Chodzi o przyjaźń rozumianą jako podstawa wszelkich bliskich relacji – np. mąż i żona mogą być przyjaciółmi i piękniejsze jest ich małżeństwo, jeśli nimi są. Gdy siostra i brat są przyjaciółmi, to ich relacja jest bogatsza. Podobnie dzieje się w naszych relacjach w miejscu pracy, w zakonie, ale także z Panem Bogiem…

Więcej: Przyjaźń (cz.I) - Jeden dodać jeden większe od dwóch!

   

Przyjaźń (cz. II) - Drzwi

Autor: o. Jacek Olczyk SJ

Zapraszam w podróż w głąb tajemnicy przyjaźni, by bardziej otworzyć się na to, czym ona jest; aby odważyć się przyjaźnić i docenić te przyjaźnie, które mamy. Do osiągnięcia tego celu posłużę się nietypową w tym kontekście metaforą. Opowiem o DRZWIACH.

Więcej: Przyjaźń (cz. II) - Drzwi

   

Duch Święty i moja świętość

Autor: o. Paweł Sawiak SJ

Dim lights Embed Embed this video on your site

   

Smak modlitwy

Autor: Jakub Niedzielski SJ

Myślałeś kiedyś o tym, że Bóg chce ci coś powiedzieć? Łatwo przyjąć, że Bóg mówi do ludzi – ale że akurat do mnie może coś powiedzieć? No way! Ale kto z wierzących nie chciałby usłyszeć Boga?! I o ileż bardziej – nauczyć się rozmawiać z Nim? Chęci chęciami, a życie życiem. Próbujemy budować relację z Bogiem, ale w codzienności często zapominamy, że relacja, zaraz po przebywaniu z sobą, opiera się przede wszystkim na… komunikowaniu się.

Więcej: Smak modlitwy

   

Czy to słowo od Boga?

Autor: o. Remigiusz Recław SJ

Dim lights Embed Embed this video on your site

   

Wystarczy byś był...

Autor: o. Robert Więcek SJ

Modlitwa jako postawa człowieka rozwija się wraz z jego wzrostem. Nie chodzi tylko o wzrost fizyczny. Rozwój dotyka człowieka w jego trzech podstawowych wymiarach: cielesnym, psychicznym i duchowym. Jesteśmy jak trójnóg – te trzy elementy mają współgrać. Albo rozwijają się w miarę równomiernie, albo całość upada, bo przecież żaden trójnóg na dwóch nogach nie ustoi. Nie dziwi więc odkrywanie, że każdy dzień, każde wydarzenie i etap życia ludzkiego niesie w sobie inność w podejściu do duchowej płaszczyzny naszej codzienności.

Więcej: Wystarczy byś był...

   

[Q&A] - Czy wolno rozmawiać ze świadkami Jehowy?

Autor: o. Remigiusz Recław SJ

Dim lights Embed Embed this video on your site

.

Więcej: [Q&A] - Czy wolno rozmawiać ze świadkami Jehowy?

   

O problemach ze zdradliwym sercem

Autor: Elżbieta Wróblewska

„Serce jest zdradliwsze niż wszystko inne i niepoprawne – któż je zgłębi?”, powiedział prorok Jeremiasz (Jer 17,9). A Jezus mówi, że „z serca pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, czyny nierządne, kradzieże, fałszywe świadectwa, przekleństwa i to czyni człowieka nieczystym” (por. Mt 15,19-20). Biologicznie rzecz ujmując, serce to tylko pompka do krwi i nie ma się co nad tym zatrzymywać. Pompka to pompka, i już. Ale nie do końca…

Więcej: O problemach ze zdradliwym sercem

   

Co strapienie mówi o tobie?

Autor: Andrzej Błędziński SJ

Młodzieńcze kryzysy, niepokoje, lęki, obawy i strapienia nie są przyjemne, a wręcz niepożądane, gdy się jest osobą młodą, przed którą świat dopiero się otwiera, a chęć życia i spróbowania nowych doświadczeń jest ogromna. Spotykają nas różne doświadczenia, a czasami jest ich tak dużo, że mamy problemy ze znalezieniem odpowiedzi, skąd się biorą i dlaczego. Do tego wszystkiego wkraczamy w przestrzeń duchową, gdzie zazwyczaj mamy małe pojęcie o niematerialnym świecie działania Pana Boga i złego ducha.

Więcej: Co strapienie mówi o tobie?

   

Wyrusz z nami - pielgrzymka pod hasłem Mocni w Duchu!!

Autor: al. Michał Rogucki

XXVI Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka Białystok-Grodno-Wilno. Hasłem tegorocznych rekolekcji w drodze to „Mocni w Duchu”.

16 sierpnia Mszą świętą rozpoczniemy pątniczy szlak, który jest szczególnym czasem i miejscem odnawiania naszej relacji z Bogiem, z Maryją oraz z drugim człowiekiem.

Więcej: Wyrusz z nami - pielgrzymka pod hasłem Mocni w Duchu!!