Uczucia to nie ty

Autor: o. Remigiusz Recław SJ

Uczucia są. Ani dobre, ani złe – po prostu są i mają na nas wpływ. Nie zmienimy tego, dlatego warto uczyć się z nimi współpracować. Nie spychać ich, uważając za nieważne, ale też nie robić z nich bożka, podporządkowując im swoje decyzje.

Więcej: Uczucia to nie ty

 

Narzekanie a wiara w Boże obietnice

Autor: Anna Lasoń-Zygadlewicz

Gdy emocje w nas się gotują, gdy życie płynie nie w tę stronę, którą wybraliśmy, gdy Pan Bóg nie daje szybkich rozwiązań, gdy ktoś wystawia nasze nawrócenie na próbę… jak reagujemy? Zrzędzimy, krytykujemy, kłujemy sarkazmem lub użalamy się nad sobą. Po pewnym czasie staje się to naszą drugą naturą. Ot, taka narodowa choroba cywilizacyjna: Polacy-lubią-ponarzekać. A co na to Jezus?

Więcej: Narzekanie a wiara w Boże obietnice

   

Wyrwani z niewoli

Autor: Piotr

Łysi, w dresach, z tatuażami. Kiedy patrzy się na Piotrka i Jacka, trudno uwierzyć, że mogą cokolwiek wiedzieć o Bogu. A jednak od czterech lat jeżdżą po całej Polsce i dzielą się świadectwem swojego nawrócenia z osobami, które zostały równie mocno doświadczone przez życie. W zakładach poprawczych, więzieniach i szkołach prowadzą spotkania zatytułowane: „Ku wolności”. Oto świadectwo jednego z nich – Piotrka.

Więcej: Wyrwani z niewoli

   

Św. Charbel - potężny orędownik uzdrowienia!

Autor: Redaktor serwisu

Św. Charbel - duchowny maronicki, mnich i pustelnik, święty Kościoła katolickiego. W wieku 23 lat wstąpił do maronickiego klasztoru św. Marona w Annaya, gdzie otrzymał zakonne imię Charbel.

Więcej: Św. Charbel - potężny orędownik uzdrowienia!

   

Ks. bp Józef Górzyński- nowy opiekun Odnowy w Duchu Św.

Autor: Redaktor serwisu

Nowym opiekunem Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce, z ramienia Episkopatu Polski, został ks. bp Józef Górzyński – biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej.

Więcej: Ks. bp Józef Górzyński- nowy opiekun Odnowy w Duchu Św.

   

Klucze do uwolnienia twojej rodziny

Autor: Neal Lozano

Neal Lozano jest autorem książek przygotowujących do modlitwy uwolnienia wg modelu „pięciu kluczy”. Dzięki temu sposobowi modlitwy, nie wchodząc w konfrontację ze złym duchem, zamykamy mu drzwi przed nosem. Podczas sesji prowadzonych w różnych miastach Polski, Neal wyszkolił już wielu wstawienników do tej posługi. Dziś w „Szumie z Nieba” uczy nas, jak modlić się o uwolnienie kogoś bliskiego – przykłady problemów pochodzą z dwóch polskich rodzin.

Więcej: Klucze do uwolnienia twojej rodziny

   

Warsztaty muzyczne dla dzieci

Autor: Katarzyna i Jarosław Bruhn

Dla naszej scholi „Ruah” z Rumi to był już czwarty wyjazd do Łodzi na Warsztaty Muzyczne dla Dzieci i Młodzieży. Pomimo wysiłku organizacyjnego, finansowego i nieprzespanej nocy – dzieci bardzo oczekiwały godziny czwartej rano, 27 września.

Więcej: Warsztaty muzyczne dla dzieci

   

Strategia grzechu międzypokoleniowego

Autor: Remigiusz Recław SJ

Często zapominamy, że istnieje nie tylko grzech międzypokoleniowy, ale również międzypokoleniowe dobro. Jesteśmy kuszeni, aby grzeszyć. Ale równocześnie jesteśmy wychowywani, aby kochać, przebaczać, a w walce duchowej słuchać podpowiedzi dobrego ducha.

Więcej: Strategia grzechu międzypokoleniowego

   

Starzec, jakie piękne słowo!

Autor: Don Mario Picchi

Czy zdaliście sobie sprawę, że prawie nie wymawiamy już słowa stary? Może się go boimy. Wszyscy mówią: „Ustąpcie miejsca młodym!”. Reklamy wciąż proponują nam ubrania, podróże, przedstawienia dla osób młodych.

Więcej: Starzec, jakie piękne słowo!

   

Dlaczego w grupach modlitewnych brakuje mężczyzn?

Autor: Maciej Janowski

Właściwie dlaczego mielibyśmy zastanawiać się nad zmianą posługi Kościoła wobec mężczyzn i nad potrzebą formowania oddzielnych grup męskich? Czy Kościół nie głosi Ewangelii wszystkim? No cóż, okazuje się, że nie wszystkim posługuje jednakowo skutecznie. A to niesie ze sobą istotne skutki nie tylko dla mężczyzn, ale również dla ich rodzin, dla kraju i… samego Kościoła.

Więcej: Dlaczego w grupach modlitewnych brakuje mężczyzn?

   

Czy znasz swoją misję osobistą?

Autor: dr Hubert Malinowski

Misja osobista to modny termin, paradoksalnie – w kręgach kadry kierowniczej, choć wywodzi się z duchowości ignacjańskiej. Opowiada o niej dr Hubert Malinowski, psycholog, który na co dzień prowadzi szkolenia i coachingi indywidualne z zakresu inteligencji emocjonalnej dla kadry wyższego i średniego szczebla.

Więcej: Czy znasz swoją misję osobistą?