Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 

W ewangelizacji nie rezygnuje się z nikogo, nie okazuje się niechęci nikomu, pogardy nikomu, odwetu nawet nieprzyjaciołom – nigdy policzka lewego nie szczędzi się, chociaż się dostało w prawy. Nie pokazuje się zębów nikomu, nie wpada się w jakiś nastrój złości, gniewu, niecierpliwości. To jest droga trudna, bo to jest też droga krzyżowa. To jest krzyżowa droga, ale zbawcza.

kard. Stefan Wyszyński (Choszczówka, 8.05.1975)

 

Uwielbienie uwalnia serce

Autor: Maria Vadia

Amerykańska charyzmatyczka Maria Vadia jest wiarygodnym świadkiem tego, jak uwielbienie może zmienić życie człowieka. Trudne wydarzenia z jej życia, np. bankructwo, załamałyby niejednego. A jednak dzięki pełnej radości i zaufania relacji z Jezusem, Maria doświadczyła niespodziewanych zwrotów akcji i wielu błogosławieństw w swojej rodzinie. Tak dobrej nowiny nie sposób zachować dla sienie – Amerykanka głosi więc teraz Jezusa na wszystkich kontynentach.

Więcej: Uwielbienie uwalnia serce

 

Przed Panem będę tańczył!

Autor: Izabela Woropaj

Dla naszej diakonii modlitwy tańcem (we wspólnocie Mocni w Duchu) wzorem jest Maryja. Po spotkaniu z aniołem, gdy jest już brzemienna – wsiada na osiołka i spieszy do Elżbiety, żeby jej o tym powiedzieć. Jeśli człowiek naprawdę spotkał się z Bogiem, to podobnie jak Maryja wyrusza w podróż, by podzielić się tym wielkim darem z innymi. Jak mógłby usiedzieć w miejscu?!

Więcej: Przed Panem będę tańczył!

   

We wspólnocie jak na froncie

Autor: Marek Witkowski

Po co przychodzi się do grupy modlitewnej? Zakładamy, że chodzi o modlitwę i spotkanie Jezusa. Ale w moim sercu nie musi to być takie oczywiste. Może poszukuję w grupie oddechu od codzienności? Albo rozwiązania swoich problemów? A może szukam przyjaźni lub dobrej żony? Czy te ukryte motywacje naprawdę pozostają ukryte?

Więcej: We wspólnocie jak na froncie

   

Gdy kochamy, zdarza się cud

Autor: o. Wojciech Żmudziński SJ

Już na drugi dzień, po wyjściu ze szpitala Kasia podała sobie „kompot”. Nie potrafiłem przedstawić jej żadnego przekonującego, sensownego powodu, by nie brała. Zacząłem się modlić: „Boże, Ty wszystko możesz. Uczyń mnie Twoim narzędziem! Udziel mi Twojej mocy!”.

Więcej: Gdy kochamy, zdarza się cud

   

Uczucia to nie ty

Autor: o. Remigiusz Recław SJ

Uczucia są. Ani dobre, ani złe – po prostu są i mają na nas wpływ. Nie zmienimy tego, dlatego warto uczyć się z nimi współpracować. Nie spychać ich, uważając za nieważne, ale też nie robić z nich bożka, podporządkowując im swoje decyzje.

Więcej: Uczucia to nie ty

   

Rozdają czas i pieniadze

Autor: o. Wojciech Żmudziński SJ, Thomas H. Clancy SJ

Fundraising i wolontariat to dwie kolumny bez których z trudem może się ostać dzieło Boże. Pieniądze i czas z serca dawane mogą zaowocować nie tylko lepszym światem, ale przede wszystkim przemieniają wewnętrznie tych, którzy chcą ze swojego życia, z tego co osiągnęli i kim są, uczynić dar dla innych.

Więcej: Rozdają czas i pieniadze

   

Narzekanie a wiara w Boże obietnice

Autor: Anna Lasoń-Zygadlewicz

Gdy emocje w nas się gotują, gdy życie płynie nie w tę stronę, którą wybraliśmy, gdy Pan Bóg nie daje szybkich rozwiązań, gdy ktoś wystawia nasze nawrócenie na próbę… jak reagujemy? Zrzędzimy, krytykujemy, kłujemy sarkazmem lub użalamy się nad sobą. Po pewnym czasie staje się to naszą drugą naturą. Ot, taka narodowa choroba cywilizacyjna: Polacy-lubią-ponarzekać. A co na to Jezus?

Więcej: Narzekanie a wiara w Boże obietnice

   

Kilka praktycznych uwag dla prowadzących uwielbienie

Autor: Dorota Skibińska

- Technika prowadzenia spotkań modlitewnych nie może zastąpić relacji z Jezusem. Bez względu na to, jakie mamy dary, najważniejsza jest nasza osobista więź z Panem.

Więcej: Kilka praktycznych uwag dla prowadzących uwielbienie

   

Św. Szarbel - potężny orędownik uzdrowienia!

Autor: Redaktor serwisu

Św. Szarbel - duchowny maronicki, mnich i pustelnik, święty Kościoła katolickiego. W wieku 23 lat wstąpił do maronickiego klasztoru św. Marona w Annaya, gdzie otrzymał zakonne imię Szarbel.

Więcej: Św. Szarbel - potężny orędownik uzdrowienia!

   

Klucze do uwolnienia twojej rodziny

Autor: Neal Lozano

Neal Lozano jest autorem książek przygotowujących do modlitwy uwolnienia wg modelu „pięciu kluczy”. Dzięki temu sposobowi modlitwy, nie wchodząc w konfrontację ze złym duchem, zamykamy mu drzwi przed nosem. Podczas sesji prowadzonych w różnych miastach Polski, Neal wyszkolił już wielu wstawienników do tej posługi. Dziś w „Szumie z Nieba” uczy nas, jak modlić się o uwolnienie kogoś bliskiego – przykłady problemów pochodzą z dwóch polskich rodzin.

Więcej: Klucze do uwolnienia twojej rodziny