Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 

Ewangelizując, sami potrzebujemy nieustannego nawrócenia, odświeżenia naszych sił, dynamizmu i zapału do głoszenia. Bóg nas powołuje, abyśmy byli długodystansowcami. Sprinter biegnie szybko, ale też szybko się męczy. Bóg potrzebuje nas na długie dystanse. Ważne, że idziemy do przodu. Nie chodzi o szybkość, ale aby ciągle iść – obojętnie gdzie teraz jesteśmy. Musimy nawzajem uczyć się od siebie, pytając się, czy metody działania innych wspólnot można zastosować również w naszych.
Michelle Moran


 

Stawanie się OJCEM

Autor: Marcin Gajda

Dawanie dziecku wyboru jest dla nas dość trudne, bo po grzechu pierworodnym CHCIELIBYŚMY STWORZYĆ DYKTATURĘ DOBRA, sprawić, żeby dziecko żyło w taki „dobry” sposób, jaki my widzimy, więc najlepiej jest usunąć mu możliwości wyboru zła, ale TO JEST WYPACZENIE TEGO, JAK KOCHA BÓG – mówi Marcin Gajda, lekarz, absolwent nauk o rodzinie, terapeuta, rekolekcjonista.

Więcej: Stawanie się OJCEM

 

Bóg się nie pomylił

Autor: Wojciech Werhun SJ

BAJECZKA O MLECZACH, CZYLI BÓG SIĘ NIE POMYLIŁ, ŻE CIĘ TAKIEGO STWORZYŁ

Każdy z nas (i ty też) ma w sobie coś takiego, z czym czuje się źle, czego w sobie nie chce, co jest niewygodne. Coś, co chciałby odciąć i wyrzucić (bo takie rozwiązanie wydaje się najlepsze z możliwych). Problem jednak w tym, że to „coś” jest częścią ciebie, współtworzy twoje „ja” i twoją tożsamość.

Więcej: Bóg się nie pomylił

   

Cele Odnowy w Duchu Świętym

Autor: o. Remigiusz Recław SJ

Mija 50 lat od pojawienia się nowych ruchów charyzmatycznych w Kościele katolickim. Charyzmaty, o których czytamy w Biblii, zaczęły występować na nowo w XX w. w Kościołach protestanckich. W Kościele katolickim dopiero Sobór Watykański II otworzył drzwi Duchowi Świętemu na charyzmatyczny powiew wśród ludzi świeckich. Co możemy powiedzieć po 50 latach od tego wydarzenia?

Więcej: Cele Odnowy w Duchu Świętym

   

3 minuty z Loyoli - cz. II

Autor: Redaktor serwisu

Prezentujemy serię formacyjną 50 odcinków z duchowości ignacjańskiej - każdy zawiera krótkie wyjaśnienie maksym św. Ignacego, które bardzo mocno dotykają naszego życia. Są to praktyczne duchowe wskazówki,  pomocne dla każdego.

Każdą z maksym św. Ignacego wyjaśnia o. Remigiusz Recław SJ

Więcej: 3 minuty z Loyoli - cz. II

   

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie - już niebawem!

Autor: Redaktor serwisu

Dim lights Embed Embed this video on your site

   

Broń serca mego - Mocni w Duchu

Autor: Redaktor serwisu

Dim lights Embed Embed this video on your site

   

Charyzmatyczne kapłaństwo

Autor: o. Paweł Sawiak SJ

Wśród księży w Polsce i za granicą często słyszy się następujące wypowiedzi: „ja nie jestem charyzmatykiem, jestem powołany do Neokatechumenatu”; „charyzmaty to nie moja duchowość”; „charyzmatycy są ekscentryczni, ja jestem spokojnym człowiekiem”. Ponieważ jestem księdzem o niewielkim doświadczeniu (święcenia przyjąłem zaledwie dwa lata temu), w pewnym momencie zaczęło mnie to nurtować. Kogo mam słuchać? Czy powinienem być charyzmatyczny?

Więcej: Charyzmatyczne kapłaństwo

   

Franciszek i Odnowa

Autor: Patti Mansfield

O tym, czego udało dokonać się w Kościele przez 50 lat trwania Odnowy, o wyzwaniach, jakie przed nią stoją, opowiada Patti Mansfield, autorka książek, mówca, a przede wszystkim – uczestniczka rekolekcji w Duquesne, które dały początek katolickiej Odnowie Charyzmatycznej.

Więcej: Franciszek i Odnowa

   

Kosiarka czy konewka - ty wybierasz!

Autor: Anna Lasoń-Zygadlewicz

Czy pamiętasz przypowieść o gospodarzu, który obsiał swoje pole dobrym ziarnem, ale w nocy jego wróg dosiał mu kąkol? Gdy zboże wyrosło, chwasty bezczelnie rozkwitły. Gospodarz ma teraz do wyboru: przejść się po polu, pieląc (przy okazji tratując część swojego zboża), albo odpuścić sobie pielenie do żniwa – chwasty też zostaną ścięte i oddzieli się je od ziarna. Wybiera to drugie wyjście. A teraz weź jego przepis i zastosuj do swojego życia wśród ludzi: w domu, we wspólnocie, w pracy lub na studiach.

Więcej: Kosiarka czy konewka - ty wybierasz!

   

Protestanci a Katolicy - sprawy sporne.

Autor: Redaktor serwisu

Dim lights Embed Embed this video on your site

   

Ambraham i obietnice Boże

Autor: o. Paweł Sawiak SJ

Największym cudem, jakiego Bóg kiedykolwiek dokonał dla człowieka, jest zmartwychwstanie Jezusa. Nie jest to jednak cud do oglądania czy podziwiania, ale do osobistego przeżycia (por. Rz 6,4-5). Każdy z nas potrzebuje takiego cudu – w chorobie, w relacji z rodzicami czy z żoną, w pracy. W gruncie rzeczy, cała nasza wiara sprowadza się do tego jednego elementu: abyśmy ze śmierci przeszli do życia. A pierwszym krokiem do zmartwychwstania jest zauważenie swoich „mar” – czyli tego wszystkiego, co czyni ze mnie trupa.

.

(zdj. DesignedbyDanmir12/Freepik).

Więcej: Ambraham i obietnice Boże