Modlitwa w językach nad Ojcem Świętym Franciszkiem

Autor: Administrator

52 tysiące uczestników z 55 krajów świata, w tym 46 tysiące z Włoch, z najważniejszych nurtów Odnowy charyzmatycznej modliło się w językach nad Ojcem Świętym Franciszkiem. 1 czerwca 2014 r. Stadion Olimpijski w Rzymie.


Dim lights Embed Embed this video on your site

 

Słowo papieża Franciszka do Odnowy - 2014 r.

Autor: Administrator

Słowo Papieża Franciszka wygłoszone podczas spotkania z członków Odnowy w Duchu Świętym na stadionie olimpijskim w Rzymie. 52 tysiące uczestników z 55 krajów świata, w tym 46 tysiące z Włoch, z najważniejszych nurtów Odnowy charyzmatycznej zjednoczyło się w cudzie nowej Pięćdziesiątnicy - pełnej entuzjazmu wspólnej modlitwie uwielbienia, która otwiera na Ducha Świętego - obecność Boga żywego w swoim Kościele.

Dim lights Embed Embed this video on your site

Więcej: Słowo papieża Franciszka do Odnowy - 2014 r.

   

Zadbaj o dziecko w sobie

Autor: bp Antoni Długosz

O tym, jak rozwijać dziecięctwo Boże w sobie i w innych, opowiada bp Antoni Długosz, „biskup od dzieci” – dobrze znany najmłodszym z telewizyjnego programu „Ziarno” oraz jako autor Biblii dla dzieci zatytułowanej Dobry Bóg mówi do nas – w rozmowie z Joanną Sztaudynger.

 

Więcej: Zadbaj o dziecko w sobie

   

Modlitwa uwolnienia nad dziećmi

Autor: Neal Lozano

Do łódzkiego Domu Miłosierdzia dzwonią czasem zmartwieni rodzice, pytając o możliwość poprowadzenia modlitwy uwolnienia nad ich dzieckiem. Nie zdają sobie jednak sprawy z tego, że… sami mogą w ten sposób modlić się ze swoim dzieckiem. Poniżej zamieszczamy fragment najnowszej książki Neala Lozano Modlitwa uwolnienia, cz. 4, w której znajdziemy m.in. zachętę i wprowadzenie do takiej posługi wobec naszych dzieci.

Więcej: Modlitwa uwolnienia nad dziećmi

   

Poranki głośne od chwały

Autor: ks. Michał Misiak

ks. Michał Misiak Uczę w wyjątkowej szkole. Są w niej nawet grupki oazowe i prowadzimy duszpasterstwo na całego, jak w parafii! Przez 3 lata dwie grupki oazowe spotykały się po lekcjach i wpadły na pomysł, żeby zrobić ewangelizację dla całej szkoły. Ale jak? Wymyśliliśmy, że będziemy się spotykać przed lekcjami na modlitwie. To będą nasze Poranki Chwały.

Więcej: Poranki głośne od chwały

   

Bunt na pokładzie

Autor: Michał Frąckowicz

Co robić, kiedy twoje ufne i pogodne dziecko z dnia na dzień staje się kimś zupełnie obcym? Zamiast uśmiechu, radości, dobrych relacji – pojawia się oschłość, brak zainteresowania nauką czy wspólną modlitwą. Znajomi stają się ważniejsi od rodziny. Dziecięcy pokój przypomina pole bitwy. A kolejne próby nawiązania kontaktu z dzieckiem – skutkują pogłębiającym się poczuciem twojej klęski jako rodzica i katolika…

Więcej: Bunt na pokładzie

   

Przyjaźń z Duchem Świętym

Autor: Wojciech Werhun SJ

Duch Święty nie jest jakąś Boską siłą na moich usługach, ale jest Osobą. Myśli, ma własną wolę, słyszy mnie, kontaktuje się ze mną, może mnie wołać i może się ze mną nie zgadzać. Jeśli Go przyjmuję – jest przy mnie jak prawdziwy Przyjaciel, dyspozycyjny 24 godziny na dobę.

 

Więcej: Przyjaźń z Duchem Świętym

   

Wspólnototwórczy Papież

Autor: Remigiusz Recław SJ

W najbliższym czasie będziemy dużo czytać o św. Janie Pawle II. W „Szumie z Nieba” spójrzmy na jego sylwetkę pod bardzo konkretnym kątem – jako promotora wspólnot. Wszystko zaczęło się od Soboru Watykańskiego II, a Jan Paweł II skutecznie i konsekwentnie to kontynuował.

Więcej: Wspólnototwórczy Papież

   

Był znakiem nadziei dla świata

Autor: o. Fio Mascarenhas SJ

Jan Paweł II miał naprawdę charyzmatyczną osobowość. To był ktoś, kogo media kochały, nawet tego nie chcąc. Jednak to NIE BARWNA OSOBOWOŚĆ przyciągała do niego setki tysięcy ludzi, lecz… jego OSOBISTA ŚWIĘTOŚĆ.

Więcej: Był znakiem nadziei dla świata

   

Nie po swojemu

Autor: s. Lidia Stępień

Bóg daje mi pragnienia, marzenia, ale nie w oderwaniu od POSŁUSZEŃSTWA przełożonym. Ja mogę dużo rzeczy chcieć i pragnąć, ale najważniejsze jest, by w modlitwie oddawać te pragnienia Bogu, bo one od Niego pochodzą, nie ode mnie.

Więcej: Nie po swojemu

   

Niewyczerpane źródło pomysłów

Autor: ks. Rafał Ochojski MSF

Haseł do plakatów nie wymyślam przy komputerze ani w głowie – one są owocem modlitwy i obrazów, które rodzą się w moim sercu. Także podczas spowiedzi, gdy słucham ludzi i rozważam jakiś problem, czy obserwując rzeczywistość wokół siebie, zdarza się, że nieoczekiwanie dostaję obraz, który później wykorzystuję w plakatach. Wiem, że to działanie Boga we mnie.

Więcej: Niewyczerpane źródło pomysłów