Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 

Miłość wymaga, by ewangelizator był pogodny i radosny: Nie może wyglądać jak skwaszony ogórek, musi przezwyciężać siebie, a w momentach ciężkich, gdy już nie możemy dać sobie rady ze sobą i jesteśmy specjalnie trudni dla ludzi, jest jeszcze wyjście: albo się pomodlić, albo iść się przespać. Ale ludziom lepiej w takich sytuacjach na oczy się nie pokazywać, by nie powiedzieli o nas: A to jędza!

kard. Stefan Wyszyński (Warszawa, 6.08.1964)

 

Charyzmat wiary i posługa uzdrowienia

Autor: Damian Stayne

Gdy czytamy Pismo święte, myślimy sobie czasem: „O tak, amen. Piękne”. Ale czy naprawdę w to wierzymy? Przecież jeśli w coś wierzysz – robisz to! Tak naprawdę powinniśmy się modlić: „Panie, czytam ten fragment i nie wierzę. Wierzę tylko umysłem, ale sercem nie potrafię! Daj mi swoje objawienie, Panie!”.

Więcej: Charyzmat wiary i posługa uzdrowienia

 

Warsztaty z posługi modlitwą o uzdrowienie cz. I

Autor: Redaktor serwisu

.

Dim lights Embed Embed this video on your site

.

 

 

Więcej: Warsztaty z posługi modlitwą o uzdrowienie cz. I

   

Uwielbieniowa Łódź Ratunkowa

Autor: Redaktor serwisu

Już za chwilę, bo 29 października (wyjątkowo w piątek) kolejne spotkanie Uwielbieniowej Łódzi Ratunkowej - spotkanie przy dobrej muzyce i mocnym uwielbieniu, świadectwa dotykające serca.

Inicjatywa dla młodzieży z gimnazjów i liceów!!


Więcej: Uwielbieniowa Łódź Ratunkowa

   

Zaproszenie od papieża Franciszka

Autor: Redaktor serwisu

Dim lights Embed Embed this video on your site

 

.

Więcej: Zaproszenie od papieża Franciszka

   

Uwielbieniowa Łódź Ratunkowa i poszukiwanie woli Bożej

Autor: o. Remigiusz Recław SJ

Najczęściej Bóg wskazuje kierunek swojej woli przez złożenie w naszym sercu pragnienia. Bazując na tym pragnieniu, jesteśmy zachęcani do kolejnych kroków, czasem bardzo trudnych. Wierne kroczenie za tym, co mówi Bóg, prowadzi do wypełnienia się Jego woli. Pokażę tę drogę na przykładzie powstałych półtora roku temu spotkań dla młodzieży, nazwanych Uwielbieniową Łodzią Ratunkową.

Więcej: Uwielbieniowa Łódź Ratunkowa i poszukiwanie woli Bożej

   

O czym marzy Pan Bóg

Autor: o. Jacek Olczyk SJ

Korzystanie z naszej woli w dużej mierze dotyczy sfery podejmowania decyzji. Ale nie tylko. Nasza wola to także nasze pragnienia i marzenia. Mam wrażenie, że gdy mówimy o woli Pana Boga, wielu ludzi pojmuje ją przede wszystkim jako Jego decyzje, a rzadziej jako Jego pragnienia czy marzenia.

Więcej: O czym marzy Pan Bóg

   

Bądź wola Twoja ... a wolność moja?

Autor: o. Paweł Sawiak SJ

Życie dzisiejszego społeczeństwa, w tym całej masy praktykujących chrześcijan, może prowadzić do przekonania, że większość ludzi zachowuje się jakby… głęboko spała. Niewielu jest takich, dla których podstawowe pytania o sens życia, cel własnych działań, powołanie – stanowią jakikolwiek odnośnik. Oni żyją jeszcze na etapie tzw. „życia spontanicznego”. Pytanie o wolę Bożą odnosi się więc do tych, którzy już nie śpią, ale świadomie odkryli istnienie Boga w swoim życiu.

Więcej: Bądź wola Twoja ... a wolność moja?

   

20 lat posługi Ingi jako kierownika zespołu Mocni w Duchu

Autor: Redaktor serwisu

Podczas Forum Charyzmatycznego świętowaliśmy piękny jubileusz zespołu Mocni w Duchu.

.

 

Dim lights Embed Embed this video on your site

Więcej: 20 lat posługi Ingi jako kierownika zespołu Mocni w Duchu

   

Nie bójcie się Ducha Świętego

Autor: o. Raniero Cantalamessa OFMCap

Byłem już po święceniach kapłańskich i wykładałem na Katolickim Uniwersytecie w Mediolanie, gdzie uczyłem historii początków chrześcijaństwa. Tam spotkałem ludzi, którzy wcześniej otrzymali łaskę Pięćdziesiątnicy. W pierwszym odruchu byłem oporny, a nawet krytyczny, jako ksiądz formacji przedsoborowej, a więc bardzo tradycyjnej. Ale Duch Święty na mnie zaczekał…

Więcej: Nie bójcie się Ducha Świętego

   

Moc słowa rodziców w życiu dzieci

Autor: Bogdan Kosztyła

W pierwszym okresie życia dziecka rodzic jest dla niego osobą najważniejszą. To on opisuje świat, a ten opis zapada dziecku w pamięć i koduje się, stąd w psychologii mowa o imprintingu (wdrukowaniu, w kodowaniu). My sami, jako dorośli już ludzie, nosimy w sobie wiele z opinii naszych rodziców, które przechowaliśmy w pamięci dlatego, że były pierwsze i bardzo dla nas ważne.

Więcej: Moc słowa rodziców w życiu dzieci

   

Co Bóg mówi do faceta?

Autor: Bartek Szkudlarek

Nie wiem, bo do każdego mówi co innego. W sumie dla ciebie nie jest istotne, co Bóg mówi do mnie, ani dla mnie nie jest istotne, co On mówi do ciebie. Istotne jest, że MÓWI. Bo chyba mówi do ciebie, hm?

Więcej: Co Bóg mówi do faceta?