Klucze do uwolnienia twojej rodziny

Autor: Neal Lozano

Neal Lozano jest autorem książek przygotowujących do modlitwy uwolnienia wg modelu „pięciu kluczy”. Dzięki temu sposobowi modlitwy, nie wchodząc w konfrontację ze złym duchem, zamykamy mu drzwi przed nosem. Podczas sesji prowadzonych w różnych miastach Polski, Neal wyszkolił już wielu wstawienników do tej posługi. Dziś w „Szumie z Nieba” uczy nas, jak modlić się o uwolnienie kogoś bliskiego – przykłady problemów pochodzą z dwóch polskich rodzin.

Więcej: Klucze do uwolnienia twojej rodziny

 

Msze w intencji uzdrowienia - Łódź

Autor: Joanna Sztaudynger

 

Tej niedzieli Anna nie miała ochoty iść na tę właśnie Mszę. Od dwunastu lat wiernie przychodziła do kościoła oo. Jezuitów w ostatnią niedzielę miesiąca. Tym razem nie była w nastroju. Radosny śpiew, uśmiechnięci ludzie, podniosła atmosfera – wydawało jej się, że nie tego potrzebuje. Kilka godzin wcześniej zmarła jej mama. Jednak podjęła decyzję, że na Mszę pójdzie. Nie śpiewała głośno, nie podnosiła wysoko rąk – była bardzo smutna i zmęczona wydarzeniami ostatnich dni.

Więcej: Msze w intencji uzdrowienia - Łódź

   

Św. Charbel - potężny orędownik uzdrowienia!

Autor: Redaktor serwisu

Św. Charbel - duchowny maronicki, mnich i pustelnik, święty Kościoła katolickiego. W wieku 23 lat wstąpił do maronickiego klasztoru św. Marona w Annaya, gdzie otrzymał zakonne imię Charbel.

Więcej: Św. Charbel - potężny orędownik uzdrowienia!

   

Warsztaty muzyczne dla dzieci

Autor: Katarzyna i Jarosław Bruhn

Dla naszej scholi „Ruah” z Rumi to był już czwarty wyjazd do Łodzi na Warsztaty Muzyczne dla Dzieci i Młodzieży. Pomimo wysiłku organizacyjnego, finansowego i nieprzespanej nocy – dzieci bardzo oczekiwały godziny czwartej rano, 27 września.

Więcej: Warsztaty muzyczne dla dzieci

   

Ks. bp Józef Górzyński- nowy opiekun Odnowy w Duchu Św.

Autor: Redaktor serwisu

Nowym opiekunem Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce, z ramienia Episkopatu Polski, został ks. bp Józef Górzyński – biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej.

Więcej: Ks. bp Józef Górzyński- nowy opiekun Odnowy w Duchu Św.

   

Strategia grzechu międzypokoleniowego

Autor: Remigiusz Recław SJ

Często zapominamy, że istnieje nie tylko grzech międzypokoleniowy, ale również międzypokoleniowe dobro. Jesteśmy kuszeni, aby grzeszyć. Ale równocześnie jesteśmy wychowywani, aby kochać, przebaczać, a w walce duchowej słuchać podpowiedzi dobrego ducha.

Więcej: Strategia grzechu międzypokoleniowego

   

Starzec, jakie piękne słowo!

Autor: Don Mario Picchi

Czy zdaliście sobie sprawę, że prawie nie wymawiamy już słowa stary? Może się go boimy. Wszyscy mówią: „Ustąpcie miejsca młodym!”. Reklamy wciąż proponują nam ubrania, podróże, przedstawienia dla osób młodych.

Więcej: Starzec, jakie piękne słowo!

   

Dlaczego w grupach modlitewnych brakuje mężczyzn?

Autor: Maciej Janowski

Właściwie dlaczego mielibyśmy zastanawiać się nad zmianą posługi Kościoła wobec mężczyzn i nad potrzebą formowania oddzielnych grup męskich? Czy Kościół nie głosi Ewangelii wszystkim? No cóż, okazuje się, że nie wszystkim posługuje jednakowo skutecznie. A to niesie ze sobą istotne skutki nie tylko dla mężczyzn, ale również dla ich rodzin, dla kraju i… samego Kościoła.

Więcej: Dlaczego w grupach modlitewnych brakuje mężczyzn?

   

Czy znasz swoją misję osobistą?

Autor: dr Hubert Malinowski

Misja osobista to modny termin, paradoksalnie – w kręgach kadry kierowniczej, choć wywodzi się z duchowości ignacjańskiej. Opowiada o niej dr Hubert Malinowski, psycholog, który na co dzień prowadzi szkolenia i coachingi indywidualne z zakresu inteligencji emocjonalnej dla kadry wyższego i średniego szczebla.

Więcej: Czy znasz swoją misję osobistą?

   

O wychowaniu nastolatka

Autor: Wojciech Żmudziński SJ

Gdy dziecko dorasta, zmieniają się także metody wychowawcze. To co było skuteczne, gdy dziecko chodziło do przedszkola – przestaje działać, gdy ma ono 15 lat. Zakazy odnoszą mniejszy skutek, a stawiane przez rodziców pytania irytują. Prośby typu: „bądź odpowiedzialny”, „idź do kościoła”, „wróć do domu o przyzwoitej porze” tracą dawną skuteczność. Jeśli chcesz, by prawie dorosłe już dziecko rozwijało się wewnętrznie – zmień język, zadawaj istotne pytania i opowiadaj historie z własnego życia.

Więcej: O wychowaniu nastolatka

   

Boże uzdrowienia

Autor: Anna Lasoń-Zygadlewicz

„Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca” – obiecał Jezus (J 14, 2). To dość wysoko ustawiona poprzeczka dla warsztatów posługi uzdrowienia, prawda? Ale prowadząca je (wraz z Instytutem Ewangelizacji Świata ICPE w Polsce Armia Dzieci) amerykańska charyzmatyczka Maria Vadia rzuciła nam to wyzwanie już pierwszego dnia. I oczywiste dla niej było, że uzdrowienia, które mają przychodzić przez nasze ręce – to po prostu rzeczywistość królestwa Bożego.

Więcej: Boże uzdrowienia