Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości 

Ewangelizując, sami potrzebujemy nieustannego nawrócenia, odświeżenia naszych sił, dynamizmu i zapału do głoszenia. Bóg nas powołuje, abyśmy byli długodystansowcami. Sprinter biegnie szybko, ale też szybko się męczy. Bóg potrzebuje nas na długie dystanse. Ważne, że idziemy do przodu. Nie chodzi o szybkość, ale aby ciągle iść – obojętnie gdzie teraz jesteśmy. Musimy nawzajem uczyć się od siebie, pytając się, czy metody działania innych wspólnot można zastosować również w naszych.
Michelle Moran


 

Duch w Wielkim mieście - start!

Autor: Redaktor serwisu

Rekolekcje prowadzone przez o. Pawła Sawiaka SJ we współpracy z portalem Deon.

O. Paweł chce poprowadzić każdego z nas przez kilka spotkań, podczas których spróbuje pokazać, w jaki sposób Duch Święty przychodzi do ciebie, w jaki sposób można z Nim współpracować i gdzie razem z Nim można zajść. Temat "Duch w wielkim mieście" mówi wiele o tobie i Duchu Świętym. Miasto jest bardzo dobrym obrazem duchowym wielu rzeczywistości, w których żyjesz.

 

 

Dim lights Embed Embed this video on your site

Więcej: Duch w Wielkim mieście - start!

 

Wyrusz z nami - pielgrzymka pod hasłem Mocni w Duchu!!

Autor: al. Michał Rogucki

XXVI Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka Białystok-Grodno-Wilno. Hasłem tegorocznych rekolekcji w drodze to „Mocni w Duchu”.

16 sierpnia Mszą świętą rozpoczniemy pątniczy szlak, który jest szczególnym czasem i miejscem odnawiania naszej relacji z Bogiem, z Maryją oraz z drugim człowiekiem.

Więcej: Wyrusz z nami - pielgrzymka pod hasłem Mocni w Duchu!!

   

Armia Pana - czyli dlaczego mamy być jednością?

Autor: Redaktor serwisu

1. Armia Boga - czyli dlaczego mamy być jednością?

.

Dim lights Embed Embed this video on your site

Więcej: Armia Pana - czyli dlaczego mamy być jednością?

   

O Duchu Świętym! - o. Remigiusz Recław SJ

Autor: Redaktor serwisu

O Duchu Świętym - cz. III

.

Dim lights Embed Embed this video on your site

Więcej: O Duchu Świętym! - o. Remigiusz Recław SJ

   

Zdobywanie świata dobrą nowiną

Autor: Marcin Zieliński

Pismo święte od pierwszych rozdziałów ukazuje nam Boże pragnienie poszerzania Jego królestwa. Królestwo Boże jest królestwem ekspansji. Pan przemówił już do Adama i Ewy: „Idźcie! Czyńcie sobie ziemię poddaną” (por. Rdz 1,28). To zdanie zawarte na samym początku Bożego Słowa ukazuje misję, którą Bóg przekazał człowiekowi stworzonemu na Jego obraz i podobieństwo.

Więcej: Zdobywanie świata dobrą nowiną

   

Nowenna dla szukających męża/żony!

Autor: Redaktor serwisu

Dim lights Embed Embed this video on your site

Więcej: Nowenna dla szukających męża/żony!

   

Serce w ewangelizacji

Autor: o. Remigiusz Recław SJ

Myśląc o ewangelizacji, często zastanawiamy się nad tym, jaką podjąć akcję. Zbyt rzadko natomiast myślimy o tym, z jakim sercem i nastawieniem mamy ewangelizować.

Więcej: Serce w ewangelizacji

   

Zdrowe funkcjonowanie wspólnot charyzmatycznych

Autor: o. Remigiusz Recław SJ

Dim lights Embed Embed this video on your site

   

Dragi, długi i lawina dobra

Autor: świadectwo Gawła

Moje dzieciństwo miało różne oblicza, ale na przestrzeni lat to w sobie przepracowałem i kocham moich rodziców. Tata nie bardzo sobie ze mną radził, ze sobą chyba też, więc problemy wychowawcze rozwiązywał batem, a jego ulubionym zdaniem motywacyjnym było: „Do niczego się nie nadajesz”. Rodzice i dziadkowie (jak to kiedyś określił ks. Kaczkowski) nie napraszali się Panu Bogu, a jedynym nośnikiem spraw związanych z wiarą była babcia ze strony taty. Tyle że relacje z babcią były pogmatwane. Powiedzmy otwarcie, że bogobojnym młodzieńcem nie byłem – do tego miałem dużo inspiracji z biblioteki taty, głównie autorów o lewicujących poglądach.

Więcej: Dragi, długi i lawina dobra

   

Jak dobrze wychować swój mózg?

Autor: Hubert Malinowski

Jeśli czas jest twoim sprzymierzeńcem, posłusznym twojemu planowaniu – nie musisz czytać tego artykułu. Ale jeśli twoje zarządzanie czasem przypomina tresowanie tępego tygrysa (nigdy nie wiesz, kiedy i co ci odgryzie), warto żebyś najpierw wychował swój mózg. Potem zabierzesz się za zwierzę.

Więcej: Jak dobrze wychować swój mózg?

   

Spacer Miłosierdzia

Autor: ks. Michał Misiak

Spacer miłosierdzia ma swoje początki w ludzkim głodzie nadziei, miłości, nowego życia. Obserwowałem ten głód w konfesjonale. Czasem po spowiedzi ludzie mieli jakiś niedosyt – bo była presja kolejki, bo spowiedź odbywała się podczas Mszy, bo po 15 minutach bolały kolana. I dostawałem sygnały, że chcieliby przeżyć spowiedź w innych warunkach, sam na sam. A Pan Bóg mi pokazał, jak ich potrzeby połączyć z moim pragnieniem wychodzenia na ulice.

Więcej: Spacer Miłosierdzia