Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

U ewangelizatora ważną rzeczą jest uszanowanie odmienności drugiego człowieka, aby nie dostosowywać go do siebie, ale siebie do niego: żebyśmy się umieli włączyć w jego sposób reagowania, myślenia, zrozumieć jego potrzeby, jego styl życiowy. Z tego względu osoby zaangażowane w ewangelizację muszą same być wewnętrznie wolne, muszą zerwać łańcuch swoich nastrojów, uprzedzeń, kompleksów i schematów myślenia.

kard. Stefan Wyszyński 

Otwartość na zmiany

Autor: Remigiusz Recław SJ

Na słowa „potrzeba zmiany” – reagujemy najczęściej z lękiem. Lęk pojawia się, gdy mówimy o zmianach w Kościele, we wspólnocie, w parafii. Zawsze część osób przyzwyczaja się do tego, co jest, więc chciałaby, aby sytuacja się nie zmieniała. Inni natomiast czekają na zmianę jak na wybawienie!

Więcej: Otwartość na zmiany

 

Przebaczenie kluczem prawdziwej sprawiedliwości

Autor: Redaktor serwisu

Pełny tekst papieskiej katechezy n.t. przebaczenia jako kluczu prawdziwej sprawiedliwości.

Więcej: Przebaczenie kluczem prawdziwej sprawiedliwości

   

Księga abstynencji

Autor: Redaktor serwisu

Chcesz podjąć post poprzez abstynencję od alkoholu - jesteś na dobrej stronie. W Roku Miłosierdzia, 1 stycznia 2016 r. przy kościele oo. Jezuitów w Łodzi została zapoczątkowana Księga Abstynencji.

Więcej: Księga abstynencji

   

Podejmowanie decyzji we wspólnocie

Autor: Marek Witkowski

Nasze życie w Chrystusie dojrzewa w grupach Odnowy w Duchu Świętym lub w innych ruchach, co oznacza, że pewna przestrzeń decyzji w naszym życiu zależy od rozeznania wspólnotowego. Wspólnoty różnią się od siebie sposobami dokonywania wyborów, ponieważ różni są ludzie, którzy je tworzą. Oczywiście można przedstawić teoretycznie najlepszy sposób podejmowania decyzji – i spróbuję to teraz zrobić – ale warto mieć świadomość, że praktyka nie tak łatwo podporządkowuje się teorii.

Więcej: Podejmowanie decyzji we wspólnocie

   

Zaadoptowane szczęście

Autor: Kamila

Zanim usiadłam do spisania tych kilku słów, upewniłam się czy moje dwie córki śpią spokojnie za ścianą, okryte swoimi kołderkami. Usiadłam na chwilę na brzegu ich łóżeczek i pozwoliłam sobie na minutę nieskrępowanego uwielbienia Boga i zachwytu nad obecnością tych niezwykłych dwulatek w naszym życiu. Ich życie jest cudem, tak jak cudem jest to, że są w naszej rodzinie, że to akurat ja mogę teraz być ich mamą, a mój mąż – ukochanym, wytęsknionym tatą, do którego obie codziennie biegną się tulić.

Więcej: Zaadoptowane szczęście

   

Zaproszenie do miłosierdzia

Autor: o. Remigiusz Recław sJ

Miłosierdzie Boże jest dziś najpopularniejszym tematem duchowym. Kult miłosierdzia rozwija się w błyskawicznym tempie i widać, że ta duchowość obecnie najbardziej przemawia do ludzi. Jednak z miłosierdzia Bożego wypływają też konsekwencje, które czasem trudno nam przyjąć, ponieważ… są wymagające.

Więcej: Zaproszenie do miłosierdzia

   

Jestem do niego podobny

Autor: Joanna Sztaudynger

Półtora roku pracy, 13 instrumentalistów, około 20 chórzystów. Praca nie przebiegała tylko za biurkiem czy w studiu zespołu, ale także w trakcie wyjazdów ewangelizacyjnych – wszędzie tam, gdzie udało się zgromadzić kilku muzyków. Do tego intensywna, systematyczna praca z chórem – podobno nie było lekko! Efekt? – 15 utworów na albumie zatytułowanym Jestem do Niego podobny!

Więcej: Jestem do niego podobny

   

Małżeństwa niesakramentalne w Kościele

Autor: Redaktor serwisu

 

W tym krótkim filmiku zawarte są refleksje nad funkcjonowaniem par niesakramentalnych w różnych wspólnotach. Mowa jest o tym, czego mogą, albo czego pary niesakramentalne nie mogą w kościele.

Więcej: Małżeństwa niesakramentalne w Kościele

   

Rachunek sumienia dla małych chrześcijan

Autor: o. Wojciech Żmudziński SJ

Czym zasmuciłeś Boga albo czym go obraziłeś?” – pada pytanie w dziecięcym rachunku sumienia, tak jakby Bóg się smucił lub obrażał na człowieka. Zaniedbywanie nauki religii jest przewinieniem przeciwko przykazaniu „nie będziesz miał bogów cudzych przede mną”, a przechodzenie przez ulicę w miejscach niedozwolonych – wykroczeniem przeciwko przykazaniu „nie będziesz zabijał”. Mam nadzieję, że dziecko wie o co chodzi, bo mnie trudno to zrozumieć…

Więcej: Rachunek sumienia dla małych chrześcijan

   

Tomek Adamek - świadectwo

Autor: Redaktor serwisu

Świadectwo podejmowania walki duchowej w życiu codziennym. Tomek Adamek - specjalne przesłanie dla ludzi młodych.

Więcej: Tomek Adamek - świadectwo

   

Jak stawiać zdrowe granice?

Autor: Anna Jaworska

Czy dobry chrześcijanin może odmawiać? Czy ma obowiązek być zawsze miły, uległy i otwarty do bólu? Nie, warto stawiać granice pomiędzy sobą a światem. W tym artykule przyjrzymy się temu, jak możemy stawiać zdrowe granice i jak reagować, gdy inni je przekraczają.

Więcej: Jak stawiać zdrowe granice?