Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

Ewangelizując, sami potrzebujemy nieustannego nawrócenia, odświeżenia naszych sił, dynamizmu i zapału do głoszenia. Bóg nas powołuje, abyśmy byli długodystansowcami. Sprinter biegnie szybko, ale też szybko się męczy. Bóg potrzebuje nas na długie dystanse. Ważne, że idziemy do przodu. Nie chodzi o szybkość, ale aby ciągle iść – obojętnie gdzie teraz jesteśmy. Musimy nawzajem uczyć się od siebie, pytając się, czy metody działania innych wspólnot można zastosować również w naszych.
Michelle Moran


 

Uwielbienie uwalnia serce

Autor: Maria Vadia

Amerykańska charyzmatyczka Maria Vadia jest wiarygodnym świadkiem tego, jak uwielbienie może zmienić życie człowieka. Trudne wydarzenia z jej życia, np. bankructwo, załamałyby niejednego. A jednak dzięki pełnej radości i zaufania relacji z Jezusem, Maria doświadczyła niespodziewanych zwrotów akcji i wielu błogosławieństw w swojej rodzinie. Tak dobrej nowiny nie sposób zachować dla sienie – Amerykanka głosi więc teraz Jezusa na wszystkich kontynentach.

Więcej: Uwielbienie uwalnia serce

 

Maria Vadia

Autor: Redaktor serwisu

Maria Vadia jest znaną w świecie charyzmatyczną ewangelizatorką. Odkąd otrzymała od Boga misję głoszenia słowa Bożego - nieustannie podróżuje po Ameryce, Europie i Afryce, posługując zarówno podczas wielkich spotkań charyzmatycznych, jak i prowadząc formację grup modlitewnych.

Więcej: Maria Vadia

   

Uczucia to nie ty

Autor: o. Remigiusz Recław SJ

Uczucia są. Ani dobre, ani złe – po prostu są i mają na nas wpływ. Nie zmienimy tego, dlatego warto uczyć się z nimi współpracować. Nie spychać ich, uważając za nieważne, ale też nie robić z nich bożka, podporządkowując im swoje decyzje.

Więcej: Uczucia to nie ty

   

Rozdają czas i pieniadze

Autor: o. Wojciech Żmudziński SJ, Thomas H. Clancy SJ

Fundraising i wolontariat to dwie kolumny bez których z trudem może się ostać dzieło Boże. Pieniądze i czas z serca dawane mogą zaowocować nie tylko lepszym światem, ale przede wszystkim przemieniają wewnętrznie tych, którzy chcą ze swojego życia, z tego co osiągnęli i kim są, uczynić dar dla innych.

Więcej: Rozdają czas i pieniadze

   

Narzekanie a wiara w Boże obietnice

Autor: Anna Lasoń-Zygadlewicz

Gdy emocje w nas się gotują, gdy życie płynie nie w tę stronę, którą wybraliśmy, gdy Pan Bóg nie daje szybkich rozwiązań, gdy ktoś wystawia nasze nawrócenie na próbę… jak reagujemy? Zrzędzimy, krytykujemy, kłujemy sarkazmem lub użalamy się nad sobą. Po pewnym czasie staje się to naszą drugą naturą. Ot, taka narodowa choroba cywilizacyjna: Polacy-lubią-ponarzekać. A co na to Jezus?

Więcej: Narzekanie a wiara w Boże obietnice

   

Pięć powodów, dla których warto praktykować uwielbienie

Autor: ks. dr Mirosław Cholewa

ImageWśród form modlitwy, jakie praktykujemy w chrześcijaństwie, uwielbienie zajmuje miejsce centralne, świadczy o tym choćby fakt, że sam Chrystus nadał mu charakter sakramentalny w Eucharystii. Można się zastanowić, dlaczego tak ważne jest uwielbienie dla życia chrześcijańskiego?

Więcej: Pięć powodów, dla których warto praktykować uwielbienie

   

Wyrwani z niewoli

Autor: Piotr

Łysi, w dresach, z tatuażami. Kiedy patrzy się na Piotrka i Jacka, trudno uwierzyć, że mogą cokolwiek wiedzieć o Bogu. A jednak od czterech lat jeżdżą po całej Polsce i dzielą się świadectwem swojego nawrócenia z osobami, które zostały równie mocno doświadczone przez życie. W zakładach poprawczych, więzieniach i szkołach prowadzą spotkania zatytułowane: „Ku wolności”. Oto świadectwo jednego z nich – Piotrka.

Więcej: Wyrwani z niewoli

   

Kilka praktycznych uwag dla prowadzących uwielbienie

Autor: Dorota Skibińska

- Technika prowadzenia spotkań modlitewnych nie może zastąpić relacji z Jezusem. Bez względu na to, jakie mamy dary, najważniejsza jest nasza osobista więź z Panem.

Więcej: Kilka praktycznych uwag dla prowadzących uwielbienie

   

Św. Szarbel - potężny orędownik uzdrowienia!

Autor: Redaktor serwisu

Św. Szarbel - duchowny maronicki, mnich i pustelnik, święty Kościoła katolickiego. W wieku 23 lat wstąpił do maronickiego klasztoru św. Marona w Annaya, gdzie otrzymał zakonne imię Szarbel.

Więcej: Św. Szarbel - potężny orędownik uzdrowienia!

   

Klucze do uwolnienia twojej rodziny

Autor: Neal Lozano

Neal Lozano jest autorem książek przygotowujących do modlitwy uwolnienia wg modelu „pięciu kluczy”. Dzięki temu sposobowi modlitwy, nie wchodząc w konfrontację ze złym duchem, zamykamy mu drzwi przed nosem. Podczas sesji prowadzonych w różnych miastach Polski, Neal wyszkolił już wielu wstawienników do tej posługi. Dziś w „Szumie z Nieba” uczy nas, jak modlić się o uwolnienie kogoś bliskiego – przykłady problemów pochodzą z dwóch polskich rodzin.

Więcej: Klucze do uwolnienia twojej rodziny

   

Dlaczego w grupach modlitewnych brakuje mężczyzn?

Autor: Maciej Janowski

Właściwie dlaczego mielibyśmy zastanawiać się nad zmianą posługi Kościoła wobec mężczyzn i nad potrzebą formowania oddzielnych grup męskich? Czy Kościół nie głosi Ewangelii wszystkim? No cóż, okazuje się, że nie wszystkim posługuje jednakowo skutecznie. A to niesie ze sobą istotne skutki nie tylko dla mężczyzn, ale również dla ich rodzin, dla kraju i… samego Kościoła.

Więcej: Dlaczego w grupach modlitewnych brakuje mężczyzn?