Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 93 gości 

Ewangelizując, sami potrzebujemy nieustannego nawrócenia, odświeżenia naszych sił, dynamizmu i zapału do głoszenia. Bóg nas powołuje, abyśmy byli długodystansowcami. Sprinter biegnie szybko, ale też szybko się męczy. Bóg potrzebuje nas na długie dystanse. Ważne, że idziemy do przodu. Nie chodzi o szybkość, ale aby ciągle iść – obojętnie gdzie teraz jesteśmy. Musimy nawzajem uczyć się od siebie, pytając się, czy metody działania innych wspólnot można zastosować również w naszych.
Michelle Moran


 

Cóż to jest prawda!?

Autor: o. Dariusz Kowalczyk SJ

To pytanie zadał Piłat Jezusowi, kiedy Ten stwierdził, że przyszedł na świat, aby dać świadectwo prawdzie (por. J 18,37-38). Prefekt Judei nie czekał jednak na odpowiedź, bo jak zauważa ewangelista: „To powiedziawszy wyszedł…”. Gdyby rzeczywiście był zainteresowany odpowiedzią, mógłby usłyszeć: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem”, „Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, […] poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli”.

Więcej: Cóż to jest prawda!?

 

Twój autorytet w Chrystusie

Autor: Marcin Zieliński

Pan Bóg potrzebuje ludzi, którzy powiedzą Mu: „Jestem gotowy. Oddaję Ci siebie, zrób ze mną, co zechcesz”. Idzie czas wielkiego duchowego przyspieszenia – świadectwa, które słyszymy na spotkaniach modlitewnych i to, co Pan Bóg robi z ludźmi, jest niezwykłe. A Bóg nadal potrzebuje rąk do pracy. Jednak to, co robisz dla Boga, nigdy nie może stać się dla ciebie ważniejsze niż to, kim w Nim jesteś.

Więcej: Twój autorytet w Chrystusie

   

O stawaniu się sobą

Autor: o. Dariusz Michalski SJ

Wtedy Jezus rzekł do swoich uczniów: „Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje”. (Mt 16,24)

Więcej: O stawaniu się sobą

   

[Q&A] - Jak wygląda powołanie świeckich?

Autor: o. Remigiusz Recław SJ

Dim lights Embed Embed this video on your site

   

o. Raniero Cantalamessa OFMCap

o. Raniero Cantalamessa

O. Raniero Cantalamessa OFM cap - włoski teolog katolicki, franciszkanin kapucyn, kaznodzieja Domu Papieskiego.

Będzie gościem najbliższego Forum Charyzmatycznego "Świętymi bądźcie" organizowanego przez Centrum Mocnych w Duchu w dniach 29-30 września br.

Więcej: o. Raniero Cantalamessa OFMCap

   

[Q&A] - Czy wszystko oddawać Bogu?

Autor: o. Remigiusz Recław SJ

Dim lights Embed Embed this video on your site

   

Przyjaźń (cz.I) - Jeden dodać jeden większe od dwóch!

Autor: o. Jacek Olczyk SJ

Kiedy dwie osoby zaczynają się przyjaźnić, to pojawia się pewna wartość dodana. Mamy do czynienia z czymś większym od sumy tego, co w tę relację wnoszą jej uczestnicy. Chodzi o przyjaźń rozumianą jako podstawa wszelkich bliskich relacji – np. mąż i żona mogą być przyjaciółmi i piękniejsze jest ich małżeństwo, jeśli nimi są. Gdy siostra i brat są przyjaciółmi, to ich relacja jest bogatsza. Podobnie dzieje się w naszych relacjach w miejscu pracy, w zakonie, ale także z Panem Bogiem…

Więcej: Przyjaźń (cz.I) - Jeden dodać jeden większe od dwóch!

   

Przyjaźń (cz. II) - Drzwi

Autor: o. Jacek Olczyk SJ

Zapraszam w podróż w głąb tajemnicy przyjaźni, by bardziej otworzyć się na to, czym ona jest; aby odważyć się przyjaźnić i docenić te przyjaźnie, które mamy. Do osiągnięcia tego celu posłużę się nietypową w tym kontekście metaforą. Opowiem o DRZWIACH.

Więcej: Przyjaźń (cz. II) - Drzwi

   

Smak modlitwy

Autor: Jakub Niedzielski SJ

Myślałeś kiedyś o tym, że Bóg chce ci coś powiedzieć? Łatwo przyjąć, że Bóg mówi do ludzi – ale że akurat do mnie może coś powiedzieć? No way! Ale kto z wierzących nie chciałby usłyszeć Boga?! I o ileż bardziej – nauczyć się rozmawiać z Nim? Chęci chęciami, a życie życiem. Próbujemy budować relację z Bogiem, ale w codzienności często zapominamy, że relacja, zaraz po przebywaniu z sobą, opiera się przede wszystkim na… komunikowaniu się.

Więcej: Smak modlitwy

   

Wystarczy byś był...

Autor: o. Robert Więcek SJ

Modlitwa jako postawa człowieka rozwija się wraz z jego wzrostem. Nie chodzi tylko o wzrost fizyczny. Rozwój dotyka człowieka w jego trzech podstawowych wymiarach: cielesnym, psychicznym i duchowym. Jesteśmy jak trójnóg – te trzy elementy mają współgrać. Albo rozwijają się w miarę równomiernie, albo całość upada, bo przecież żaden trójnóg na dwóch nogach nie ustoi. Nie dziwi więc odkrywanie, że każdy dzień, każde wydarzenie i etap życia ludzkiego niesie w sobie inność w podejściu do duchowej płaszczyzny naszej codzienności.

Więcej: Wystarczy byś był...

   

Wyrusz z nami - pielgrzymka pod hasłem Mocni w Duchu!!

Autor: al. Michał Rogucki

XXVI Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka Białystok-Grodno-Wilno. Hasłem tegorocznych rekolekcji w drodze to „Mocni w Duchu”.

16 sierpnia Mszą świętą rozpoczniemy pątniczy szlak, który jest szczególnym czasem i miejscem odnawiania naszej relacji z Bogiem, z Maryją oraz z drugim człowiekiem.

Więcej: Wyrusz z nami - pielgrzymka pod hasłem Mocni w Duchu!!