Jestem do niego podobny

Autor: Joanna Sztaudynger

Półtora roku pracy, 13 instrumentalistów, około 20 chórzystów. Praca nie przebiegała tylko za biurkiem czy w studiu zespołu, ale także w trakcie wyjazdów ewangelizacyjnych – wszędzie tam, gdzie udało się zgromadzić kilku muzyków. Do tego intensywna, systematyczna praca z chórem – podobno nie było lekko! Efekt? – 15 utworów na albumie zatytułowanym Jestem do Niego podobny!

Więcej: Jestem do niego podobny

 

Umiejętność cieszenia się dobrem

Autor: o. Remigiusz Recław SJ

Mamy za sobą kilka wielkich wydarzeń ewangelizacyjnych w Polsce. Chrześcijanie gromadzą się na polach Lednicy i Rzeszowa, przy Przystanku Woodstock – tworząc Przystanek Jezus. Zajmują hale sportowe, amfiteatry i, co jest nowością, również największy stadion w Polsce. Od czasu do czasu ktoś z ludzi wierzących pyta mnie, co o tym myślę.

Więcej: Umiejętność cieszenia się dobrem

   

Komunia przyjmowana na rękę

Autor: Redaktor serwisu

Film instruktażowy  "Jak poprawnie przyjmować komunię świętą na rękę".

Więcej: Komunia przyjmowana na rękę

   

Rachunek sumienia dla małych chrześcijan

Autor: o. Wojciech Żmudziński SJ

Czym zasmuciłeś Boga albo czym go obraziłeś?” – pada pytanie w dziecięcym rachunku sumienia, tak jakby Bóg się smucił lub obrażał na człowieka. Zaniedbywanie nauki religii jest przewinieniem przeciwko przykazaniu „nie będziesz miał bogów cudzych przede mną”, a przechodzenie przez ulicę w miejscach niedozwolonych – wykroczeniem przeciwko przykazaniu „nie będziesz zabijał”. Mam nadzieję, że dziecko wie o co chodzi, bo mnie trudno to zrozumieć…

Więcej: Rachunek sumienia dla małych chrześcijan

   

Tu chodzi o zasady

Autor: Hubert Malinowski

Bardzo wiele problemów, jakich doświadczają animatorzy w grupach modlitewnych, związanych jest z określonym podejściem do bycia przywódcą, ponieważ animator w swojej małej grupce dzielenia jest jej liderem. Przyjrzyjmy się więc zasadom określającym, jak skutecznie przewodniczyć grupie.

Więcej: Tu chodzi o zasady

   

Czym i kiedy karmi nas Ojciec

Autor: Łukasz Wysocki SJ

Nasze ludzkie głody są tak głębokie, że żadne rzeczy czy relacje z innymi ludźmi nie mogą ich w pełni zaspokoić. To bolesny fakt, ale może rodzić niesamowicie dobre owoce. Jest przecież Ojciec, który nas wychowuje. Wie, czego potrzebujemy, i umie zatroszczyć się nawet o drobiazgi. Bogu Ojcu bardzo na nas zależy.

Więcej: Czym i kiedy karmi nas Ojciec

   

Kapłan we wspólnocie - szef czy przyjaciel?

Autor: Marek Witkowski

Każdy człowiek ma różne predyspozycje do bliskości i dystansu. Wynikają one z jego wychowania, historii życia, z powołania, kultury, wykształcenia. Uczestników wspólnot modlitewnych łączy wiara i modlitwa, a bliskość z Jezusem zbliża ich także ku sobie. A jakie relacje ze wspólnotą buduje jej duszpasterz? Czy jest wyłącznie ojcem duchowym i przełożonym, czy oprócz tego wchodzi w relacje przyjaźni, stołowo-ogródkowe, a dzieci członków wspólnoty mogą go poprosić: „Wujku, weź mnie na barana”?

Więcej: Kapłan we wspólnocie - szef czy przyjaciel?

   

Zanurzyć się w tajemnicy

Autor: o. Jacek Olczyk SJ

„Trójca Święta to tajemnica. Kiedy zaczynamy o niej mówić, to tak, jakbyśmy gaworzyli jak małe dzieci, bo nagle brakuje nam słów. Nawet gdy mamy jakieś doświadczenia duchowe i jakąś wiedzę, to i tak korzystamy z metafor, obrazów…” – mówi o. Jacek Olczyk SJ w rozmowie z Joanną Sztaudynger.

Więcej: Zanurzyć się w tajemnicy

   

Kwiaty na bagnie

Autor: Joanna Stempień

Jeden Bóg raczy wiedzieć, co kłębi się w sercu i głowie dziecka wzrastającego w rodzinie, w której życie kręci się wokół alkoholu. To jest maksymalna destrukcja. Ciągłe wołanie o miłość, zrozumienie i pomoc…

Więcej: Kwiaty na bagnie

   

Nie zaniedbujcie dobra

Autor: o. Józef Kozłowski SJ

Wielu z nas przeżyło już swoje pierwsze nawrócenie, odejście od grzechu ciężkiego, aby postępować w tym, co dobre. Ale nawet jeśli nigdy nie odwróciliśmy się od Pana (dzięki Jego pomocy, za co trzeba nam nieustannie dziękować, ilekroć stajemy przed Nim), nie znaczy to, że wezwanie do nawrócenia do nas się nie odnosi.

Więcej: Nie zaniedbujcie dobra

   

Modlitwa nieidealna

Autor: Honorata

Chcę się podzielić świadectwem tego, jak Bóg działa w codzienności. Moją najważniejszą „codziennością” jest rodzina: mąż i dwoje dzieci, Antoś (9 lat) i Łucja (2,5 roku). Od mniej więcej roku podjęliśmy wyzwanie, jakim jest codzienna modlitwa rodzinna.

Więcej: Modlitwa nieidealna