Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 

Miłość wymaga, by ewangelizator był pogodny i radosny: Nie może wyglądać jak skwaszony ogórek, musi przezwyciężać siebie, a w momentach ciężkich, gdy już nie możemy dać sobie rady ze sobą i jesteśmy specjalnie trudni dla ludzi, jest jeszcze wyjście: albo się pomodlić, albo iść się przespać. Ale ludziom lepiej w takich sytuacjach na oczy się nie pokazywać, by nie powiedzieli o nas: A to jędza!

kard. Stefan Wyszyński (Warszawa, 6.08.1964)

 

Na poprawę relacji... POST

Autor: o. Paweł Sawiak SJ

Praktykujący katolik posiada niezwykle rozbudowaną listę spraw „do zrobienia”. Na jednym oddechu może wymienić: coniedzielna Msza, regularna spowiedź, w piątki McFish zamiast BigMaca, roraty w Adwencie, a w Wielkim Poście Gorzkie Żale i „cukierkowa abstynencja”. Niektórzy już nawet się cieszą na myśl o zbliżającym się Wielkim Poście, ponieważ w tym czasie można upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu – wypełnić tradycję i wreszcie schudnąć…

Więcej: Na poprawę relacji... POST

 

Zrozumieć Słowo - formacja biblijna społeczności Mocni w Duchu

Autor: Redaktor serwisu

Dim lights Embed Embed this video on your site

 

Więcej: Zrozumieć Słowo - formacja biblijna społeczności Mocni w Duchu

   

Zapalnik - rekolekcje internetowe

Autor: Redaktor serwisu

Rekolekcje wielkopostne "Zapalnik"!

Nic tak nie zapala naszej wiary, jak świadectwo osób, które kiedyś spotkały żywego Boga. Naszymi gośćmi w tym czasie będą znane osoby, które podzielą się z nami przeżyciami swojej własnej wiary. Ich życie będzie dla nas takim zapalnikiem, który poprowadzi nas w kierunku naszego duchowego wzrostu.

.

Dim lights Embed Embed this video on your site

Więcej: Zapalnik - rekolekcje internetowe

   

Po co jest ten post?

Autor: o. Remigiusz Recław SJ

Dim lights Embed Embed this video on your site

   

Bądź szczery przed Bogiem

Autor: o. Marek Blaza SJ

Czy codzienna modlitwa MUSI być porywająca? Wybrać modlitwę spontaniczną, czy litanię lub różaniec? Modlić się w ciszy czy w zgiełku miasta? O najlepszych praktykach duchowych opowiada o. Marek Blaza SJ w rozmowie z Aleksandrą Posielężną.

Więcej: Bądź szczery przed Bogiem

   

W Chrystusie jesteś zwycięzcą

Autor: Maria Vadia

W Księdze Rodzaju czytamy, że zostaliśmy stworzeni na obraz Boży, nie tak jak cała reszta stworzenia. W dniu swojego chrztu staliśmy się częścią Bożej rodziny, abyśmy byli na ziemi przedstawicielami Boga, ponieważ tutaj mamy rozszerzać Jego królestwo. Bóg dał Adamowi autorytet i władzę, aby ten zarządzał ziemią, a On sam przychodził do ogrodu Eden i spędzał z nim czas. Adam i Ewa mieli z Nim bliską relację. Jednak tego dnia, gdy dali się zwieść szatanowi, wydarzyło się coś strasznego: cała ludzkość wypadła z łaski Bożej i została oddzielona od Niego.

Więcej: W Chrystusie jesteś zwycięzcą

   

Nowe „Preferencje Apostolskie” dla Towarzystwa Jezusowego

Autor: Redaktor serwisu

Przez prawie dwa lata jezuici na całym świecie dyskutowali, rozeznawali i modlili się, próbując odpowiedzieć na kluczowe pytania: „Do czego wzywa nas obecnie Jezus dźwigający swój krzyż w dzisiejszym świecie? O co prosi nas Kościół? Gdzie jesteśmy najbardziej potrzebni?

Więcej: Nowe „Preferencje Apostolskie” dla Towarzystwa Jezusowego

   

Uzdrowienie jest wolą Bożą

Autor: Mary Healy

Mary Healy jest międzynarodowym mówcą charyzmatycznym, a jej pasją jest Pismo Święte, ewangelizacja, uzdrowienie oraz życie duchowe.  W dniach 9-10 lutego br. będzie głównym mówcą Forum Charyzmatycznego w Łodzi, więc uprzedzając to wydarzenie, „Szum z Nieba” przesłał jej kilka pytań.

Więcej: Uzdrowienie jest wolą Bożą

   

Jak wybaczyć zdradę?

Autor: świadectwo OLiwii

Samo słowo „zdrada” jest jak zadra. Jak drzazga wchodząca w serce i głęboko pod skórę. I właśnie to, czego najbardziej się bałam w małżeństwie, stało się moim krzyżem, ale i okazją do spotkania Boga. Moja historia to historia o zdradzie człowieka i o wierności Boga – może ktoś z was odnajdzie w niej światełko nadziei dla siebie. Naszego życia nigdy nie widzimy w całości, przeżywamy jedynie teraźniejszy fragment, który wydaje się bezsensownym cierpieniem. A może okazać się początkiem odnalezienia sensu życia!

Więcej: Jak wybaczyć zdradę?

   

Błogosławieni ubodzy w duchu

Autor: o. Wojciech Żmudziński SJ

Wsiadłam do autobusu i zajęłam miejsce obok bezdomnego mężczyzny. Śmierdział nieprzeciętnie. Postanowiłam więc przesiąść się. Widząc jednak, że czyta jakąś książkę, zerknęłam mu przez ramię i zobaczyłam tytuł: „Człowiek w poszukiwaniu Boga”.To mnie zaintrygowało.

Więcej: Błogosławieni ubodzy w duchu

   

Alkoholizm - beznadziejna choroba czy choroba z nadzieją?

Autor: Agnieszka Matusiak

Zwykle zaczyna się to tak, że na spotkaniach koleżeńskich pojawia się alkohol. Dwie dziewczyny idą razem na lody i lampkę wina, dwóch chłopaków na piwo „pod parasole” na deptak. Czasami jest to spotkanie na imprezie, gdzie przed i w trakcie „trzeba” się trochę napić, aby poczuć klimat, zdobyć trochę więcej luzu i odwagi. Może jest to czas osiemnastek, kiedy prawie co tydzień jest jakaś impreza z alkoholem, którego wreszcie legalnie można się napić (choć wielu próbowało już wcześniej). Moment, kiedy oficjalnie można się napić, jest momentem przekroczenia ważnego progu w życiu…

Więcej: Alkoholizm - beznadziejna choroba czy choroba z nadzieją?