Śmiech przedłuża życie

Autor: Ireneusz Krosny

Od 14 roku życia ćwiczy pantomimę, ale przetrenował swoje ciało także przez Kung-fu i akrobatykę sportową. Jest człowiekiem płynnie łączącym skrajności: absolwent ogniska muzycznego (do dziś świetnie gra na pianinie), magister teologii na KUL-u (pisał komentarze w „Gościu Niedzielnym”), zawód wykonywany: mim. Ireneusz Krosny od 26 lat w najlepszym stylu rozśmiesza Polaków i gromadzi na widowni różne pokolenia. Jego występy cieszą się wielką popularnością w Internecie, a ponieważ język pantomimy jest językiem uniwersalnym – także zagranicą.

Więcej: Śmiech przedłuża życie

 

Mary Healy - główny gość Forum Charyzmatycznego w lutym 2019 r.

Autor: Redaktor serwisu

Dr Mary Healy od wielu lat jest związana z Odnową Charyzmatyczną, służąc jako przewodnicząca Doktrynalnej Komisji ICCRS w Rzymie. Jest również członkiem Papieskiej Komisji Biblijnej oraz Papieskiej Rady ds. Jedności Chrześcijan.

Profesor w Głównym Seminarium Biblijnym w Detroit. Jest też głównym redaktorem Katolickiego Komentarza Biblijnego i autorką dwóch jego tomów - Ewangelii św. Marka oraz Listu do Hebrajczyków.

Więcej: Mary Healy - główny gość Forum Charyzmatycznego w lutym 2019 r.

   

Zrozumieć Słowo - formacja biblijna społeczności Mocni w Duchu

Autor: Redaktor serwisu

Dim lights Embed Embed this video on your site

 

Więcej: Zrozumieć Słowo - formacja biblijna społeczności Mocni w Duchu

   

RELACJA - Sylwester z Jezusem w Lublinie!

Autor: Redaktor serwisu

Zabawa Sylwestrowa z Jezusem? Może być niezapomniana!

Po raz dziesiąty w Lublinie odbył się niepowtarzalny chrześcijański sylwester — „Noc Chwały”. Uczestnicy przybyli z wielu wspólnot, z Polski i Europy. Tę niezapomnianą noc świętowali w rodzinnej i uroczystej atmosferze.

Więcej: RELACJA - Sylwester z Jezusem w Lublinie!

   

Błogosławieni ubodzy w duchu

Autor: o. Wojciech Żmudziński SJ

Wsiadłam do autobusu i zajęłam miejsce obok bezdomnego mężczyzny. Śmierdział nieprzeciętnie. Postanowiłam więc przesiąść się. Widząc jednak, że czyta jakąś książkę, zerknęłam mu przez ramię i zobaczyłam tytuł: „Człowiek w poszukiwaniu Boga”.To mnie zaintrygowało.

Więcej: Błogosławieni ubodzy w duchu

   

Alkoholizm - beznadziejna choroba czy choroba z nadzieją?

Autor: Agnieszka Matusiak

Zwykle zaczyna się to tak, że na spotkaniach koleżeńskich pojawia się alkohol. Dwie dziewczyny idą razem na lody i lampkę wina, dwóch chłopaków na piwo „pod parasole” na deptak. Czasami jest to spotkanie na imprezie, gdzie przed i w trakcie „trzeba” się trochę napić, aby poczuć klimat, zdobyć trochę więcej luzu i odwagi. Może jest to czas osiemnastek, kiedy prawie co tydzień jest jakaś impreza z alkoholem, którego wreszcie legalnie można się napić (choć wielu próbowało już wcześniej). Moment, kiedy oficjalnie można się napić, jest momentem przekroczenia ważnego progu w życiu…

Więcej: Alkoholizm - beznadziejna choroba czy choroba z nadzieją?

   

Czy Bóg jest młody?

Autor: br. Grzegorz od Nawiedzenia N.M.P.

O Panu Bogu, nieustannie młodym i twórczym, który objawia się nam w zaskakujący sposób, abyśmy mogli lepiej Go poznać. I o Duchu Świętym, który inicjuje nowe wspólnoty oraz wyposaża nas w charyzmaty, które mają służyć nieustannej odnowie Kościoła.

z br. Grzegorzem od Nawiedzenia N.M.P. (m.in. egzorcystą Archidiecezji Łódzkiej), rozmawia Aleksandra Jakubiak.

Więcej: Czy Bóg jest młody?

   

Najważniejsze zwycięstwo!

Autor: ks. Krzysztof Kralka

Dim lights Embed Embed this video on your site

   

Do jakiego kościoła ciągnie młodych

Autor: o. Paweł Sawiak SJ

Odświętnie ubrany tłum czeka na rozpoczęcie liturgii. Monumentalne brzmienie organów rozpoczyna procesję ze świecami, powłóczystymi szatami i dostojeństwem. Organy grzmią, aż trzęsą się kościelne ściany i ławki. Ta podniosła atmosfera powoduje spięcie nie tylko u ceremoniarza odpowiedzialnego za przebieg Eucharystii, ale u każdego, kto na nią przybył. Nagle okazuje się, że nie jest to Msza odprawiana na Wawelu w czasach Jagiellonów, ale kilka dni temu, podczas kościelnej uroczystości w jednej z polskich katedr. Tylko dlaczego nie ma tam młodzieży?

Więcej: Do jakiego kościoła ciągnie młodych

   

Historia figowego listka...

Autor: Elżbieta Wróblewska

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie Adam i Ewa w raju mieli ciuchy? Jakie jest twoje pierwsze skojarzenie? Spróbuj zapamiętać pierwszą myśl i towarzyszące jej odczucie. Po co? Zaraz zobaczysz…

Więcej: Historia figowego listka...

   

Nieść miłość i nadzieję tam, gdzie jej brak

Autor: Wioletta Biała

Bóg stwarzając mnie, dał mi pewną misję – „Nieść nadzieję”. Kiedyś byłam chora na raka, a dzięki uzdrowieniu Bóg zrodził we mnie nadzieję i wiarę w to, że On naprawdę żyje. O leczeniu na onkologii mogę powiedzieć, że były to praktyki w Szkole Miłości Jezusa, a zarazem przygotowanie do pracy z chorymi na raka i ich rodzinami. Dziś pracuję w hospicjum, gdzie często okazuje się, że dzięki obecności wolontariusza, lekarza, pielęgniarki – wraca nadzieja.

Więcej: Nieść miłość i nadzieję tam, gdzie jej brak