Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

U ewangelizatora ważną rzeczą jest uszanowanie odmienności drugiego człowieka, aby nie dostosowywać go do siebie, ale siebie do niego: żebyśmy się umieli włączyć w jego sposób reagowania, myślenia, zrozumieć jego potrzeby, jego styl życiowy. Z tego względu osoby zaangażowane w ewangelizację muszą same być wewnętrznie wolne, muszą zerwać łańcuch swoich nastrojów, uprzedzeń, kompleksów i schematów myślenia.

kard. Stefan Wyszyński 

Dary Ducha Świętego dla dzieci

Autor: o. Remigiusz Recław SJ

Czy wiesz, że gdy zapraszamy Ducha Świętego, to On naprawdę do nas przychodzi? Chce się z nami zaprzyjaźnić i codziennie nam pomagać. Ale chce nas też posyłać, żebyśmy my zrobili coś dobrego dla innych. Duch Święty nie przychodzi do nas z pustymi rękami, ale przynosi nam wyjątkowe prezenty. Są one niewidzialne, a jednak gdy je dostaniesz – nawet inni zauważą, że je masz.

Więcej: Dary Ducha Świętego dla dzieci

 

Śpiewnik "Jezu, dziś uwielbiam ciebie"

Autor: Redaktor serwisu

Ukazał się w sprzedaży długo wyczekiwany śpiewnik zawierający zbiór pieśni w zapisie nutowym, teksty i akordy gitarowe.
.
„Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą.” Ps 127,1

Więcej: Śpiewnik "Jezu, dziś uwielbiam ciebie"

   

Aby nikt nie zginął

Autor: Kamila Rybarczyk

W tym roku przypada 13 rocznica odejścia o. Józefa Kozłowskiego do domu Ojca.

Więcej: Aby nikt nie zginął

   

2015 - Rok Strachu

Autor: Open Doors

Rok 2015 z powodu prześladowań na tle religijnym, przejdzie do historii jako Rok Strachu. Państwo Islamskie oraz ci, którzy się do niego przyłączyli, zanieśli swoje barbarzyńskie praktyki jeszcze dalej – do krajów takich jak Libia, Kenia czy Egipt. Punktami krytycznymi był atak terrorystów w Paryżu oraz w San Bernardino. Na całym świecie panuje przeświadczenie, że nikt nie jest bezpieczny wobec działań dżihadystów, którzy potrafią nawracać, werbować i szkolić każdego, nawet przez Internet.

Więcej: 2015 - Rok Strachu

   

Sprzedawcy ewangelii

Autor: Hanna Szalińska

Ten artykuł przeznaczony jest wyłącznie dla czytelników odstających od jedynie słusznego poczucia humoru. Rzecz będzie o sprzedaży, nieco innej niż ta powszechnie występująca. Sama jej istota, podobnie jak i technika, budzić może u niektórych czytelników duchową irytację, zgorszenie, a nawet święte oburzenie. Jeśli więc jesteś osobą szczególnie wrażliwą – nie czytaj!

Więcej: Sprzedawcy ewangelii

   

Duch Święty - źródło charyzmatów i posług (1998)

Autor: Jan Paweł II

Audiencja generalna, 5 sierpnia 1998 r.

Więcej: Duch Święty - źródło charyzmatów i posług (1998)

   

Jak mówić świadectwo?

Autor: Michał Frąckowicz

Jeśli chcesz oddać chwałę Bogu a nie zatruć słuchaczy, ani samemu nie stać się głównym bohaterem swojej opowieści – warto mieć w pamięci trzy cechy dobrego świadectwa. Ono ma być radosne, krótkie i skoncentrowane na Jezusie. Niektórzy żartują, że „co nad to, to od złego pochodzi” i chyba mają rację…

Więcej: Jak mówić świadectwo?

   

Zatroszcz się o dar proroctwa

Autor: o. Paweł Sawiak SJ

Dla osobistej relacji z Bogiem trudno wyobrazić sobie lepszy wzór do naśladowania niż św. Paweł, podobnie jak doskonałym wzorem dla wszystkich wspólnot charyzmatycznych jest założona przez niego wspólnota koryncka. Paweł pisząc do nich, gorąco zachęcał: „Chciałbym, żebyście wszyscy mówili językami, jeszcze bardziej jednak pragnąłbym, żebyście prorokowali” (1Kor 14,5). O ile w dzisiejszych wspólnotach z darem mówienia językami problemu raczej nie mamy, o tyle z darem proroctwa zmaga się niejeden z nas…

Więcej: Zatroszcz się o dar proroctwa

   

Księga abstynencji

Autor: Redaktor serwisu

Chcesz podjąć post poprzez abstynencję od alkoholu - jesteś na dobrej stronie. W Roku Miłosierdzia, 1 stycznia 2016 r. przy kościele oo. Jezuitów w Łodzi została zapoczątkowana Księga Abstynencji.

Więcej: Księga abstynencji

   

Sens życia i kwiaty przy drodze

Autor: Patrycja Nowak-Moszczyńska

Wczoraj usłyszałam taką przypowieść:

*

Pewna stara Chinka miała dwa wielkie dzbany na wodę. Nosiła je przywiązane do drążków, które opierała sobie na ramionach. Jeden z dzbanów miał pęknięcie, natomiast drugi był bez wady i zawsze utrzymał pełną porcję wody...

 

Więcej: Sens życia i kwiaty przy drodze

   

Wiesz, czyim dzieckiem jesteś?

Autor: Anna Lasoń-Zygadlewicz

Wstyd się przyznać, ale w podstawówce nie cierpiałam swojego kolegi z klasy. Z pełną wzajemnością, bo mój siedmioletni wróg wykrzyczał kiedyś: „A mój tata jest policjantem i ma psa, co cię pogryzie! I będziesz ryczała przez tydzień!” „A mój ma wielkiego orła! – postanowiłam nie być mu dłużna. – I ten orzeł tak cię podziobie, że cały spuchniesz!” „To pies mojego taty zagryzie tego głupiego orła i on zdechnie!”

Więcej: Wiesz, czyim dzieckiem jesteś?