Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Ewangelizując, sami potrzebujemy nieustannego nawrócenia, odświeżenia naszych sił, dynamizmu i zapału do głoszenia. Bóg nas powołuje, abyśmy byli długodystansowcami. Sprinter biegnie szybko, ale też szybko się męczy. Bóg potrzebuje nas na długie dystanse. Ważne, że idziemy do przodu. Nie chodzi o szybkość, ale aby ciągle iść – obojętnie gdzie teraz jesteśmy. Musimy nawzajem uczyć się od siebie, pytając się, czy metody działania innych wspólnot można zastosować również w naszych.
Michelle Moran


 

2015 - Rok Strachu

Autor: Open Doors

Rok 2015 z powodu prześladowań na tle religijnym, przejdzie do historii jako Rok Strachu. Państwo Islamskie oraz ci, którzy się do niego przyłączyli, zanieśli swoje barbarzyńskie praktyki jeszcze dalej – do krajów takich jak Libia, Kenia czy Egipt. Punktami krytycznymi był atak terrorystów w Paryżu oraz w San Bernardino. Na całym świecie panuje przeświadczenie, że nikt nie jest bezpieczny wobec działań dżihadystów, którzy potrafią nawracać, werbować i szkolić każdego, nawet przez Internet.

Więcej: 2015 - Rok Strachu

 

"Czas chwały" - Maria Vadia

Autor: Redaktor serwisu

Nauczanie - Chwała i uwielbienie - Eksplozja uzdrowienia!

Zapraszamy na konferencję charyzmatyczną, która odbędzie się w Warszawie w dnu 30 kwietnia 2016r.

Głównym mówcą jest Maria Vadia!

Uwielbienie - Armia dzieci!

Więcej: "Czas chwały" - Maria Vadia

   

Sprzedawcy ewangelii

Autor: Hanna Szalińska

Ten artykuł przeznaczony jest wyłącznie dla czytelników odstających od jedynie słusznego poczucia humoru. Rzecz będzie o sprzedaży, nieco innej niż ta powszechnie występująca. Sama jej istota, podobnie jak i technika, budzić może u niektórych czytelników duchową irytację, zgorszenie, a nawet święte oburzenie. Jeśli więc jesteś osobą szczególnie wrażliwą – nie czytaj!

Więcej: Sprzedawcy ewangelii

   

Jak mówić świadectwo?

Autor: Michał Frąckowicz

Jeśli chcesz oddać chwałę Bogu a nie zatruć słuchaczy, ani samemu nie stać się głównym bohaterem swojej opowieści – warto mieć w pamięci trzy cechy dobrego świadectwa. Ono ma być radosne, krótkie i skoncentrowane na Jezusie. Niektórzy żartują, że „co nad to, to od złego pochodzi” i chyba mają rację…

Więcej: Jak mówić świadectwo?

   

Zatroszcz się o dar proroctwa

Autor: o. Paweł Sawiak SJ

Dla osobistej relacji z Bogiem trudno wyobrazić sobie lepszy wzór do naśladowania niż św. Paweł, podobnie jak doskonałym wzorem dla wszystkich wspólnot charyzmatycznych jest założona przez niego wspólnota koryncka. Paweł pisząc do nich, gorąco zachęcał: „Chciałbym, żebyście wszyscy mówili językami, jeszcze bardziej jednak pragnąłbym, żebyście prorokowali” (1Kor 14,5). O ile w dzisiejszych wspólnotach z darem mówienia językami problemu raczej nie mamy, o tyle z darem proroctwa zmaga się niejeden z nas…

Więcej: Zatroszcz się o dar proroctwa

   

Duch Święty - źródło charyzmatów i posług (1998)

Autor: Jan Paweł II

Audiencja generalna, 5 sierpnia 1998 r.

Więcej: Duch Święty - źródło charyzmatów i posług (1998)

   

Księga abstynencji

Autor: Redaktor serwisu

Chcesz podjąć post poprzez abstynencję od alkoholu - jesteś na dobrej stronie. W Roku Miłosierdzia, 1 stycznia 2016 r. przy kościele oo. Jezuitów w Łodzi została zapoczątkowana Księga Abstynencji.

Więcej: Księga abstynencji

   

Sens życia i kwiaty przy drodze

Autor: Patrycja Nowak-Moszczyńska

Wczoraj usłyszałam taką przypowieść:

*

Pewna stara Chinka miała dwa wielkie dzbany na wodę. Nosiła je przywiązane do drążków, które opierała sobie na ramionach. Jeden z dzbanów miał pęknięcie, natomiast drugi był bez wady i zawsze utrzymał pełną porcję wody...

 

Więcej: Sens życia i kwiaty przy drodze

   

Wiesz, czyim dzieckiem jesteś?

Autor: Anna Lasoń-Zygadlewicz

Wstyd się przyznać, ale w podstawówce nie cierpiałam swojego kolegi z klasy. Z pełną wzajemnością, bo mój siedmioletni wróg wykrzyczał kiedyś: „A mój tata jest policjantem i ma psa, co cię pogryzie! I będziesz ryczała przez tydzień!” „A mój ma wielkiego orła! – postanowiłam nie być mu dłużna. – I ten orzeł tak cię podziobie, że cały spuchniesz!” „To pies mojego taty zagryzie tego głupiego orła i on zdechnie!”

Więcej: Wiesz, czyim dzieckiem jesteś?

   

Uwolnieni do miłości

Autor: Tomek i Mariola

Przez pierwszy rok życia naszej córki nie było miesiąca, aby nie chorowała. Zaczęliśmy szukać naturalnych kuracji, ponieważ jej organizm był już bardzo osłabiony przez liczne antybiotyki. W ten sposób dotarliśmy do lekarzy homeopatów. I zaczęło się... W naszym życiu nastąpiła długoletnia ciemność i otwieranie się na zło, a jednocześnie zamykanie uszu na rozsądek i prawdę.

Więcej: Uwolnieni do miłości

   

Modlitwa bezinteresowna

Autor: Inga Pozorska

Bardzo często nasze spotkanie z Bogiem polega na przedstawianiu Mu swoich próśb (i bardzo dobrze) lub dziękowaniu za Jego opiekę (jeszcze lepiej), albo na przepraszaniu Go (niestety, niezbyt często). Osoby należące do różnego rodzaju wspólnot uczą się także modlitwy uwielbienia, czyli stawania przed dobrym Panem z postawą wdzięczności (oby jak najczęściej, bo godzien jest tego!),  i rozważania Pisma świętego (oby codziennie!).

Więcej: Modlitwa bezinteresowna