Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

Ewangelizując, sami potrzebujemy nieustannego nawrócenia, odświeżenia naszych sił, dynamizmu i zapału do głoszenia. Bóg nas powołuje, abyśmy byli długodystansowcami. Sprinter biegnie szybko, ale też szybko się męczy. Bóg potrzebuje nas na długie dystanse. Ważne, że idziemy do przodu. Nie chodzi o szybkość, ale aby ciągle iść – obojętnie gdzie teraz jesteśmy. Musimy nawzajem uczyć się od siebie, pytając się, czy metody działania innych wspólnot można zastosować również w naszych.
Michelle Moran


 

Sakrament spowiedzi

Autor: Administrator

Zachęcamy wszystkich do wysłuchania konferencji jezuity o. Marka Blazy SJ nt. sakramentu pokuty. Konferencja wyjaśni nam wiele wątpliwości, które mamy zarówno wobec samej spowiedzi, jak i rozumienia grzechów.

Więcej: Sakrament spowiedzi

 

Najważniejszy kwadrans

Autor: o. Jacek Olczyk SJ

Ignacjański rachunek sumienia to modlitwa, o którą toczy się największa walka w naszym życiu, bo w najgłębszy sposób dotyka naszego wnętrza i ukazuje prawdę o nas. Niektórzy nazywają tę modlitwę „kwadransem miłości” z tego powodu, że kiedy odkrywamy naszą słabość przed Jezusem – możemy wtedy doświadczyć Jego miłosierdzia i przebaczenia.

Więcej: Najważniejszy kwadrans

   

TAK, które zmieniło świat

Autor: Kamila Rybarczyk

Rozważając fragment Ewangelii (Łk 1, 26-45), zdałam sobie sprawę, że działanie Boga w życiu człowieka od tysięcy lat się nie zmienia. Bóg jest wierny danemu Słowu i obietnicy, które ma wobec każdego z nas. I naprawdę nie ma On względu na osoby. Czy będzie to wybrana przed wiekami Maryja, Ty czy ja – Stwórca przychodzi do naszego serca tak samo. Bóg szanuje wolność, którą mi dał. Wolność, którą dał każdemu z nas – bez wyjątku.

Więcej: TAK, które zmieniło świat

   

Uwielbienie uwalnia serce

Autor: Maria Vadia

Amerykańska charyzmatyczka Maria Vadia jest wiarygodnym świadkiem tego, jak uwielbienie może zmienić życie człowieka. Trudne wydarzenia z jej życia, np. bankructwo, załamałyby niejednego. A jednak dzięki pełnej radości i zaufania relacji z Jezusem, Maria doświadczyła niespodziewanych zwrotów akcji i wielu błogosławieństw w swojej rodzinie. Tak dobrej nowiny nie sposób zachować dla sienie – Amerykanka głosi więc teraz Jezusa na wszystkich kontynentach.

Więcej: Uwielbienie uwalnia serce

   

Przed Panem będę tańczył!

Autor: Izabela Woropaj

Dla naszej diakonii modlitwy tańcem (we wspólnocie Mocni w Duchu) wzorem jest Maryja. Po spotkaniu z aniołem, gdy jest już brzemienna – wsiada na osiołka i spieszy do Elżbiety, żeby jej o tym powiedzieć. Jeśli człowiek naprawdę spotkał się z Bogiem, to podobnie jak Maryja wyrusza w podróż, by podzielić się tym wielkim darem z innymi. Jak mógłby usiedzieć w miejscu?!

Więcej: Przed Panem będę tańczył!

   

No przecież uwielbiam...

Autor: Maciek

Gdy dowiedziałem się o sesji „Uwielbienie uwalnia serce”, moja pierwsza reakcja była niechętna: „Przecież uwielbiam. Wiem jak. Robię to”. Nawet nie zastanawiałem się nawet nad tym, czy iść– bo po co. Jednak na kilka dni przed sesją pojawiło się we mnie oczywiste przeczucie, że muszę tam się znaleźć. Zapisałem się.

Więcej: No przecież uwielbiam...

   

We wspólnocie jak na froncie

Autor: Marek Witkowski

Po co przychodzi się do grupy modlitewnej? Zakładamy, że chodzi o modlitwę i spotkanie Jezusa. Ale w moim sercu nie musi to być takie oczywiste. Może poszukuję w grupie oddechu od codzienności? Albo rozwiązania swoich problemów? A może szukam przyjaźni lub dobrej żony? Czy te ukryte motywacje naprawdę pozostają ukryte?

Więcej: We wspólnocie jak na froncie

   

Gdy kochamy, zdarza się cud

Autor: o. Wojciech Żmudziński SJ

Już na drugi dzień, po wyjściu ze szpitala Kasia podała sobie „kompot”. Nie potrafiłem przedstawić jej żadnego przekonującego, sensownego powodu, by nie brała. Zacząłem się modlić: „Boże, Ty wszystko możesz. Uczyń mnie Twoim narzędziem! Udziel mi Twojej mocy!”.

Więcej: Gdy kochamy, zdarza się cud

   

Uczucia to nie ty

Autor: o. Remigiusz Recław SJ

Uczucia są. Ani dobre, ani złe – po prostu są i mają na nas wpływ. Nie zmienimy tego, dlatego warto uczyć się z nimi współpracować. Nie spychać ich, uważając za nieważne, ale też nie robić z nich bożka, podporządkowując im swoje decyzje.

Więcej: Uczucia to nie ty

   

Narzekanie a wiara w Boże obietnice

Autor: Anna Lasoń-Zygadlewicz

Gdy emocje w nas się gotują, gdy życie płynie nie w tę stronę, którą wybraliśmy, gdy Pan Bóg nie daje szybkich rozwiązań, gdy ktoś wystawia nasze nawrócenie na próbę… jak reagujemy? Zrzędzimy, krytykujemy, kłujemy sarkazmem lub użalamy się nad sobą. Po pewnym czasie staje się to naszą drugą naturą. Ot, taka narodowa choroba cywilizacyjna: Polacy-lubią-ponarzekać. A co na to Jezus?

Więcej: Narzekanie a wiara w Boże obietnice

   

Św. Szarbel - potężny orędownik uzdrowienia!

Autor: Redaktor serwisu

Św. Szarbel - duchowny maronicki, mnich i pustelnik, święty Kościoła katolickiego. W wieku 23 lat wstąpił do maronickiego klasztoru św. Marona w Annaya, gdzie otrzymał zakonne imię Szarbel.

Więcej: Św. Szarbel - potężny orędownik uzdrowienia!